QOTD.

Polskojęzyczne przekaziory osiągnęły kolejny szczyt odklejenia:

Jak dodał [Stoltenberg – przyp. t.], „grupa okrętów z lotniskowcem Admirał Kuzniecow może zostać użyta jako platforma do zwiększenia liczby nalotów na cywilów w Aleppo” [link].

No dobra, skłamałbym, gdybym napisał, że na tym polskojęzyczne media poprzestały; na końcu ibidemu widnieje wstydliwy zapis, że „Rosja wspierała syryjski reżim w ofensywie, której celem jest odbicie wschodnich dzielnic Aleppo z rąk zbrojnej opozycji”. Ale to dopiero na końcu niusa, kiedy wszyscy normalni już powychodzili, a na sali pozostali tylko dwaj fani Platformy Obywatelskiej, prenumeratorzy Newsweeka i inne mankurty. Oni łykną „syryjski reżim”, bo tak powiedziało im medium polskojęzyczne. Wyjaśnianie, na czym polega ta „reżimowatość”, poza niezgodą Assada na rurę z ropą, która to rura mogłaby osłabić Rosję [albo i nie…], nie jest im potrzebne.

Krótko mówiąc wychodzi na to, że bombardowanie regularnej, uzbrojonej opozycji w interesie sprzymierzonego kraju jest złe, kiedy robi to Rosja, ale niezłe, kiedy robi to – bez przekonania, ale nie czepiajmy się już tak zawzięcie – USA, bombardujące [przynajmniej teoretycznie] ISIS. Na tym mój skromny zasób wiedzy ruskiego trolla się kończy, dla ułatwienia zamieszczam poglądowy diagram, mam nadzieję aktualny, odzwierciedlający aktualny stan sojuszy w wojnie syryjskiej [tak, wiem, to sarkazm; znajdźcie lepszy, jeśli potraficie]:

32423-1mx65hn

Te same przekaziory donoszą o przystąpieniu do likwidacji dżungli w Calais, czyniąc to najwyraźniej w nieprzytomności naczelnego, gdyż mimochodem wspomina im się o składzie etnicznym owej dżungli, gdzie Syryjczyków nawet jeśli nie jak na lekarstwo, to z pewnością nie jak w mordę strzelił; dominują Erytrejczycy i Somalijczycy [aż musiałem sprawdzić, czy toczy się tam jakaś wojna; nie toczy się]. A ty mów dalej, że gdzieś tych uchodźców trzeba zakwaterować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s