Zero i inne takie.

Łonet donosi z początku:

O sprawie zrobiło się głośno dopiero dzisiaj, kiedy na policję zaczęły zgłaszać się kolejne ofiary. Jak relacjonują, w noc sylwestrową w okolicach dworca kolejowego w Kolonii zebrało się około tysiąca mężczyzn, których wygląd wskazywał na arabskie pochodzenie.

Tworząc małe grupy, mieli oni agresywnie zaczepiać młode kobiety, między innymi dotykając ich miejsc intymnych. Wiele z nich zostało też okradzionych. Wpłynęło już ponad 90 zawiadomień o przestępstwie. W związku z tymi wydarzeniami władze Kolonii zorganizowały nadzwyczajne spotkanie z policją.

Jest tysiąc. A dwa akapity dalej:

Z policyjnych informacji wynika, że grupa ok. 100 mężczyzn „o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej” zebrała się w noc z 31 grudnia na 1 stycznia w okolicach głównej stacji kolejowej i katedry. Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały.

O ilu napastnikach możemy przeczytać tym razem? Popatrz pan, jedyna bodaj litrówka w tekście i od razu w tak strategicznym miejscu; jak nie żre, to nie żre i już.

* * *

Linki będą dwa. Pierwszy to dokładniejsza relacja z BBC. Drugi – jak zwykle tendencyjna i mendowata kompilacja wyimków by ŻelaznaLogika; związana z tematem ciut mniej, co nie znaczy, że w ogóle. Jak będzie „indżoj” po arabsku?

EDIT: do dalszych flejmów okołotematycznych przydatną może okazać się fraza „Endlösung der Deutschesfrage” [albo jakoś tak; jak kiedyś pisałem, ja po niemiecku tylko „Hans und Helmut trinken wermut” und „meine liebe, komm nach Hause Kinder machen”], co zostawiam sobie dla referencji, a pozostałym nie wiem, po co.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s