Z zamyśleń popołudniowych.

Skoro mosty przed dopuszczeniem do eksploatacji można było testować poprzez umieszczenie pod nimi budowniczego [tak, dowcipną wersję z teściową również znam], to może dzieci kolejnych ministrów edukacji przetrzymywać obowiązkowo do pełnoletności w charakterze zakładników w szkołach publicznych? Bo inaczej rodzice stają się jakby niewiarygodni

Żeby nie było – o wnuczce Millera również wiem. I podejrzewam wręcz, że kształcona prywatnie progenitura naszych ciemiężycieli stanowi przytłaczającą większość. Ale co mi szkodzi rzucić temat… Abelard Giza pięć lat temu wymyślił jakiś skecz o penalizacji drożdżówek i Partia pomysł podchwyciła, może mi też się uda?

4 myśli w temacie “Z zamyśleń popołudniowych.

 1. Przecież szkoły publiczne są dla plebsu 😉
  Kiedyś dostawało się tam wiedzę potrzebną do przeżycia we współczesnym świecie, jednak świat przerósł szkołę.

  Mógłbym napisać, że mit o średniowieczu dzieje się dzisiaj i jakieś elity dawkują nam wiedzę.
  Tak na serio pewnie większości to odpowiada i jak zwykle jest to jakiś wypracowany kompromis przy współudziale negatywnej selekcji.

  Polubienie

 2. Nie twierdzę, że w tym, co piszesz, nie ma sporo prawdy, ale byłby to krok w dobrą stronę, tj. pokazania publicznie niektórych odmian hipokryzji. Podobnie, jak np. nakaz podawania w przeróżnych zestawieniach brutta zarobków, ale liczonego nie tak, jak teraz, tylko od „dużego” brutta, tj. od kwoty płaconej przez pracodawcę.

  Polubienie

 3. Żadne produkowanie zestawień, zwyczajnie pokazanie nie „dotychczasowego” brutta, ale „całego” właśnie. Swoją drogą zaczynam się zastanawiać, czy z tego właśnie powodu aparat ucisku „libertariańsko” nie wycofał się chyłkiem z comiesięcznego obowiązku dostarczania RMUA… 😛

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s