QOTE.

Obecnie jesteśmy w trakcie całkowitego i ostatecznego demontażu zaufania do prawa. Dziś coś jest bezpieczne i pożądane, jesteś zobowiązany to czynić lub przeciwko temu nie wykraczać – jutro ta sama rzecz jest zakazana i kontynuując praktykowanie jej w dobrej wierze, możesz być skazany na surową karę. Kiedyś nie było wolno mieć ze sobą żadnych narkotyków (…), potem dopuszczono posiadanie małej ilości na własny użytek. A potem tego znowu zabroniono i w ten wieczór, gdy wchodził ten przepis, mogłeś jarać dżointa do 0.00, a o 0.01 policja mogła zwinąć cię za posiadanie narkotyków. Jeszcze w zeszłym tygodniu mogłeś jechać 50 km/h po centrum Katowic i byłeś przykładnym obywatelem, dziś za to samo możesz dostać słony mandat. Piękna tresura obywateli pod płaszczykiem „bezpieczeństwa”, a do kolejnej tresury nawołuje Gazeta, jak już wspomniałem, nakłaniająca do zignorowania demokracji (woli ludu) i wprowadzenia nowego obostrzenia wbrew jego woli, żeby jeszcze mocniej złapać go za mordę.

Źródło [za Pitu Pitu]. A ja może jeszcze przypomnę dodatkowo, że za głębokiej komuny sejm obradował w DWÓCH sesjach w roku, przez resztę roku posłowie żyli w stworzonym przez siebie ustroju. Ciągły tryb pracy, praktykowany obecnie, uszedłby od biedy w paru pierwszych latach zmian, ale nie mogę się jakoś uwierzyć, że do aktualnej pracy ciągłej zmuszają ich wciąż wyzwania stawiane przez wolność i podmiotowość.

2 myśli w temacie “QOTE.

  1. Za samochody i numer ze zmianą dopuszczalności parkowania strzelałbym. No, może nie strzelał, ale żądał sutego zadośćuczynienia. Bo co jak co, ale ustalenie właściciela pojazdu to jest dla policji parę minut. Ustalenie numeru telefonu – prawdopodobnie kolejnych kilka. No i jakby nie odbierał, to od decyzji o zmianie jest parę dni, można wysłać nawet list z prośbą o zabranie auta.

    Co do rozgraniczeń tego typu – sporo jest tego typu obostrzeń. Ktoś rodzi się 31 grudnia o 23:00, ktoś inny dwie godziny później. I co? Różne roczniki w szkole, przy odrobinie pecha różny wiek emerytalny itp.

    Z drugiej strony nie bardzo widzę sposób, jakby to miało wyglądać inaczej, od strony formalnej. W praktyce policja zwykle stosuje upomnienia i „okres przejściowy”. Ale ryzyka napotkania nadgorliwca wykluczyć nie sposób.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s