Pisiont twarzy stereotypów.

Tu i ówdzie merdia zastanawiają się, skąd sukces tego czegoś, szczególnie wśród pań. Złośliwi mówią, że to dlatego, iż to pierwszy pornos, który kończy się ślubem. A mi się wydaje, że to wypadkowa dobrego marketingu i odgrzanej po raz enty baśni o Kopciuszku – co lepiej od wszelkiej maści socjologów i bardów z gitarą winno dać nam pojęcie o prawdziwych siłach [suchar warning] rządzących tym światem. Oczywista poza Rothschildami i CFR.

* * *

Tymczasem my tu gadu gadu, a paznokcie rosną. Na film raczej się nie wybieram, ale z ciekawości obejrzałem teasery i opadła mi szczęka; klisza na kliszy kliszą pogania. Dziennikarka rozczochrana, zgarbiona, w rozchełstanej bluzce w kwiatki, patrzy się jakoś tak… poddańczo, a Grey wyprostowany i w garniaku – i co z tego? Kurczę, to działa, nawet bez dźwięku! Pierwszy raz zauważyłem to aż tak wyraziście. Nawet z wyłączonym głośnikiem wizualnie wszystko wskoczyło w swoje role, dźwięk też pewnie dołożyłby swoje. Nigdy nie spodziewałbym się, że to napiszę ani że nawet o tym pomyślę… ale chyba czas najwyższy zmienić koszulę jakąkolwiek na coś porządniejszego; kontestacja, kontestacja – to jest dobre na wakacjach. Niekoniecznie w kontekście zmiany partnerki, bardziej w kontekście ogólnego wrażenia, jakie te banalne sztuczki wywarły na całościowym odbiorze tych paru obejrzanych scen. Może się przyda do robienia pieniędzy. Nie żebym wyglądał jak „ić stont”, no ale.

Od dziesięciu minut zaczyna docierać [w końcu? powoli?] komunał – nawet nie o tym, że jakiś dress code to standard, że „appearance makes a man”. Bardziej jego głębsza wersja – że ubiór w szczególności, a image w ogólności dodaje parę punktów do pozycji w [jakimkolwiek] stadzie, co w ostatecznym rozrachunku chroni nas przed wydatkowaniem energii na ten cel w inny sposób. Ergo – efektywność, durniu! A to już jest przekonujące.

Wieżowiec się dokupi się na najbliższej wyprzedaży.

* * *

W bonusie, gdyby ktoś jeszcze nie znał – znaleziona niechcący przy okazji spora przygarść dowcipów ścisłych. Indżoj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s