4 myśli w temacie “Starczy tych świąt.

 1. Ojtam ojtam.

  Na oryginalnym dokumencie widnieje logo BuBa, więc ma to co najmniej status „wyszło poza chore umysły socjalistów”.
  Wystarczy dopuścić do kontrolowanego przecieku, takiego jak ten, odpowiednio to rozgłosić… a potem po „konsultacjach społecznych” narzucić 20% tylko na depozyty bankowe [Cypr!]. I wszyscy będą błogosławić ludzkich panów.
  PL? 2 miliony materiału na buntowników wyjechało. Reszcie Europy nie bardzo się chce.

  Polubienie

 2. Depozyty już były w trochę innej formie. Też uważam za czyste skurwysyństwo i protekcjonizm debili pracujących w bankowości. Przepraszam za słowa ale żadne inne lepiej nie oddają stopnia poronienia tego typu pomysłów. Upadłość jest bardzo fajnym mechanizmem – dobór prawie naturalny, jeśli nie da się wyrugować od koryta niekompetentnych zarządów, prezesów i doradców to sensowniej dać im w spokoju splajtować.

  I chciałbym żeby to był socjalizm, ale w takim wydaniu to jest co najwyżej korpizm (zabezpieczenie banków na depozytach klientów) i feudalizm (podatek od oszczędności). To nawet nie zrzutka na tych mitycznych darmozjadów na zasiłku, a nieefektywne spółki i nieefektywne państwo.

  Polubienie

 3. Naprawdę nie chcę stąd wyjeżdżać. Naprawdę lubię swoje miasto i ludzi tutaj (przynajmniej niektórych). I, cytując klasyka, „nie mam już sił, żeby Irlandię pokochać jak Irlandię”. Ale z drugiej strony czara goryczy jest już bliska przelania. Każdy taki artykuł może być decydującą kropelką…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s