Zarządzanie, case study.

Banalne? Zobaczymy.

Prowadzisz firmę, operującą formułą koszt + marża, branża naprawdę nieistotna. Jedynym kosztem branym pod uwagę są wynagrodzenia, ergo stawki godzinowe. Masz [dużego] klienta, którego [dość złożona] obsługa w najbliższym czasie ulegnie znacznej zmianie „techniczno – operacyjnej”. Na zadane pytanie „ile będziecie potrzebować czasu na jego obsługę po zmianach?”, ludzie rozkładają ręce i nie umieją odpowiedzieć; zakres prac oczywiście znają, kompetencje mają, ale ilość zmian do przeprowadzenia w krótkim czasie uniemożliwia im odpowiedź na takie pytanie. Musisz sporządzić dla klienta wycenę prac [jak wspomniałem – w oparciu o koszty]. Branża jest raczej mocno konkurencyjna, więc formuła koszt + marża musi pozostać… ale właśnie nie znasz kosztów. Co zrobisz dla uzyskania informacji o planowanych kosztach? Rozwiązanie jutro albo kiedyś, chyba że ktoś mnie nim zabije już za moment, czego z wrodzonej skromności też nie wykluczam.

Jedna myśl w temacie “Zarządzanie, case study.

  1. Już miałem genialne w swej prostocie rozwiązanie napisane, ale z przyzwyczajenia wysłało mi się na /dev/null i wyciekło z pamięci. ;p

    Wybacz, nie mogłem się powstrzymać. Rozumiem, że zatrudnienie oficerów politycznych do wymuszenia zeznań z opornych pracowników nie wchodzi w grę? To może oprzyj się na podobnych doświadczeniach w przeszłości?

    Nie wiem, nie jestem managerem. Dzięki bogom. :p

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s