„Infoafera to zabawa pensjonarek”

Ja mam wrażenie takie, że istnieje potężne lobby w Polsce, składające się z wyższych urzędników, z których część być może jest przestępcami, którzy lobbują i nie dopuszczają do tego, by przepisy były proste. Gdyby prawo było proste, to w ogóle byśmy dzisiaj na ten temat nie rozmawiali. W Polsce Ministerstwo Gospodarki stwierdziło swojego czasu, że przedsiębiorca ma 3712 obowiązków informacyjnych wobec państwa. Powołano komisję, która miała tę liczbę ograniczyć. Wie Pan o ile ograniczono tę liczbę? O 9. Polski przedsiębiorca poświęca średnio 8 tygodni czasu na tę papierologię, a według Banku Światowego jesteśmy na 114. miejscu na świecie pod względem wrogości i skomplikowania systemu podatkowego.

Jak by tego było mało, Kancelaria Premiera zablokowała przegląd prawa, który zrobiły wszystkie inne kraje UE: Niemcy, Włochy, Francja. Polegał on na tym, że robi się duży przegląd prawa i usuwa te przepisy, które są niepotrzebne. W Polsce komuś bardzo zależy na tym, żeby utrzymywać skomplikowane prawo, bo dzięki temu możliwe są te przekręty.

Fragment wywiadu z Cezarym Kaźmierczakiem, prezesem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Tu, o.

4 myśli w temacie “„Infoafera to zabawa pensjonarek”

 1. Polegał on na tym, że robi się duży przegląd prawa i usuwa te przepisy, które są niepotrzebne.

  Jak to dobrze, że mamy ekspertów, którzy tak dokładnie i czarno na białym, podpierając się dziesiątkami przykładów, wyjaśniają nam, co jest źle. Chwała im. I czapki z głów. A głowy z karków najlepiej.

  Polubienie

 2. Parser error: sarcasm level unreachable. Please try again later 😉

  Przecież człowiek podaje przykłady w linku. A od siebie dodam jeszcze świeżutki przykład, pierwszy z brzegu z wczoraj: brak możliwości milczącego akceptu na potwierdzeniu salda w uor.

  Polubienie

 3. No dobra, wybacz, nie zajrzałem pod linka. Jest parę przykładów na zasadniczy temat artykułu. Ale mnie bardziej chodziło o ten konkretny wyimek: „duży przegląd prawa” i „przepisy, które są niepotrzebne”. Co to w ogóle jest „duży przegląd prawa”? W jaki sposób, na jakiej zasadzie, kto tego miał dokonać? Urzędnicy państwowi może? Śmiechu warte. Profesorowie uniwersytetów robią takie rzeczy i piszą potem książki, których nikt normalny nie jest w stanie czytać. :p

  Co do samego artykułu: przydałaby się jeszcze lista nazwisk prokuratorów, którzy odmawiali wszczęcie postępowania. Wtedy ten artykuł miałby jakąś wartość. Bo tak poza tym, to jego treść nie jest specjalnie odkrywcza…

  Polubienie

 4. według Banku Światowego jesteśmy na 114. miejscu na świecie pod względem wrogości i skomplikowania systemu podatkowego.

  Chyba na 114 miejscu pod względem łatwości i przyjazności systemu podatkowego? Bo jeśli wrogości to dobrze nam idzie 😛

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s