10 myśli w temacie “Polska to bogaty kraj…

 1. Bo firma na P i na N robi pociągi dość kiepskiej jakości. Co można wyczytać na forach kolejowych. Pewnie resztę wartości Pendolino opłacilibyśmy w serwisie ;-).

  Polubienie

 2. Fora kolejowe są prawdopodobnie średnim źródłem informacji 😉 Według cen, które krążą po prasie mogliśmy w kraju kupić 5 razy więcej składów za tę cenę (wiem, wiem – prasa też jest kiepskim źródłem, ale nawet jeśli to będzie 3x tyle, to i tak IMO jest to skandal).

  Polubienie

 3. To nie jest żaden skandal, tylko wartość produktu, który udowodnił swoją wartość i działa od wielu lat. W odróżnieniu od prototypów, które są w fazie testów, firm które udowodniły że ich modernizacje kończą na poboczach (ET22-2000), albo wymagają serwisowania (szynobusy).

  To co się sprawdza dobrze w polskiej produkcji to proste modernizacje do norm EU, bez żadnych systemów komputerowych i bez zmiany budowy sprawdzonych konstrukcji.

  Polubienie

 4. @sprae: ten produkt „który udowodnił”, to jak na razie porusza się po polskich torach pchany przez jakąś starą pordzewiałą lokomotywę. A porusza się tak w celu dopchania go na tor testowy pod Żmigrodem, żeby mógł zaliczyć swoją „fazę testów”. Żeby było śmieszniej, będzie musiał poczekać, aż na tym samym torze testowym zakończy swoją „fazę testów” firma na N.

  Polubienie

 5. Bo takie są przepisy. Dopóki nie dostaną papieru od zarządcy torów, nie mogą się nimi samodzielnie poruszać. No i trzeba wstępnie przeszkolić ludzi.

  Żeby nie było, że tylko biadolę, to modernizację EU07A (asynchro) doceniam :-).

  Polubienie

 6. Bo firma na P i na N robi pociągi dość kiepskiej jakości

  Nie można kupić gdziekolwiek lepszych (niż te od P i N), ale tańszych (prędkość eksploatacyjna 160-190km/h) od Pendolino składów?

  Polubienie

 7. Pewnie na każdym kontynencie jest jakiś odpowiednik dla takiego pociągu. Mleko się już wylało i wydaje mi się, że to wybór jak między Grippenem i F16. Ile osób, tyle opinii ;-).

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s