Rytualny ubój Tuska.

W przerwach od życia zastanawiam się, o co właściwie chodzi w tej – prześmierdniętej już lekko – sprawie.

Logicznie a powierzchownie rzecz biorąc, nie było żadnego – ŻADNEGO! – powodu wszczynania takiej awantury. Czystą i nieskażoną „chęć zatrzymania okrucieństwa” odkładam od razu na /dev/tree, pozostawiając ją równie czystym i nieskażonym [myśleniem] fanatycznym wyznawcom Partii. Po pierwsze dlatego, że równie bezpłciowego i unikającego trudnych tematów rządu szukać ze świecą [o ile rzecz jasna wszczynanie awantur nie przynosi benefitu], a po drugie na pierwszy rzut oka taki ruch XORuje Tuska albo wobec fanatycznych wegetarian wszelkiej maści miłośników zwierząt, albo zwolenników „dialogu polsko-żydowskiego” [ciekawe swoją drogą, co o zakazie uboju rytualnego sądzą p. Bartoszewski i ks. Lemański, o Grossie nie wspominając…] Sprawa z pozoru więc wydaje się dla Tuska grą o sumie ujemnej.

A jednak, w tym szaleństwie [jak wiadomo ubój rytualny stanowi podstawową przeszkodę na drodze do rozwoju gospodarczego, pozostając główną przyczyną zapaści demograficznej i emigracji Polaków, zabijając nadto przy okazji piękno derbów Krakowa, jak to ostatnio ujął pewien dowcipny rss] jest metoda. Najwyraźniej ktoś w sztabie PRowym doszedł w Excelu, że samonadanie [pozorne zresztą] łatki Drugiego Antysemitnika RP [miano pierwszego, jak wiadomo, dożywotnio dzierży dumnie Stanisław Michalkiewicz, oryginalny tylko z pięćdziesięcioma dwoma ząbkami!] może się opłacić. Dostając łatkę „twardego chłopa, co to się Żydom postawi” Tusk ma bowiem szansę odebrać PiSowi czy innej „prawicy” część nieprędkiego w rozumie elektoratu, który podobnych właśnie zachowań oczekuje od „męża stanu”.

W tej układance dwojako należy również rozpatrywać zachowanie „strony żydowskiej”, która próbuje upolitycznić sprawę, przenosząc ją z płaszczyzny stricte religijnej na bez mała międzypaństwową. Albo jest to znana miłośnikom erystyki „argumentacja przez zastraszanie”, czyli wyciągany od zawsze w takich przypadkach fetysz antysemityzmu, albo kolejna warstwa teorii spiskowych, czyli pomoc żydowska na rzecz rządu – tym bardziej, że antysemitnictwo Tuska w kontekście wcześniejszej linki jawi się jako pomalowane wyjątkowo tandetną farbą.

Oczywiście jako wyjaśnienie całej aferki może również służyć znany od dawien dawna mechanizm „wrzutki medialnej”, ale do tego celu należałoby przyjrzeć się sprawom dziejącym się w tym czasie za kulisami, a do tego jakoś ostatnio ani przedostatnio nie mam ani chęci, ani czasu. Do głowy przychodzi mi jedynie właśnie wspomniana kwestia „restytucji mienia żydowskiego”, dla którego „antysemityzm” Tuska wydaje się być zasłoną takoż idealną, jak wyjątkowo perfidną – jakim cudem płemieł mógłby działać w imieniu i na rzecz, skoro koń jaki jest, każdy widzi?

Platforma najwyraźniej nie ma najmniejszych oporów przed rozgrywaniem swoich brudnych gierek za wszelką cenę, co pokazała chociażby ostatnio sprawa „zbrodni o znamionach ludobójstwa” [btw. przeszukanie bibula.com na hasło „Wołyń” zaprowadzi Was łatwo do zbioru „ilustracji z natury”, po którym odechce się Wam naprawdę wszystkiego]. Ale to tylko prowokuje do postawienia pytań o szczerość intencji we wszystkich pozostałych sprawach. Choć prowokuje oczywiście nie wszystkich.

3 myśli w temacie “Rytualny ubój Tuska.

  1. Zaraz zaraz – przecież Tusk, razem ze zdecydowaną większością posłów PO, głosował ZA ubojem rytualnym, więc gdzie w tej notce sens, gdzie logika?

    Polubienie

  2. Dobra. Popisałem całą masę głupot w ilości zniesmaczającej nawet mnie… choć nie tak znów do końca. Przeniesione na lvl1 do czasu spłodzenia przez mojego rzecznika jakiegoś dementi, if any.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s