Boisz się śmierci?…

… módl się. Albo kup iPhona [kuźwa, co ja linkuję…].

Nic dziwnego, że firma [Apple ofc – przyp. t.] ma tylu wyznawców. Co się dzieje w ich mózgach? Ekipa BBC sprawdziła to na przykładzie Alexa Brooksa – redaktora portalu World of Apple. Analiza rezonansu magnetycznego wykazała u niego identyczne reakcje jak u fanatyka religijnego, tyle że nie na widok krzyża, lecz iPhone’a i innych produktów z nadgryzionym jabłkiem (ponoć niemającym nic wspólnego z rajskim owocem zakazanym).

Cóż… przypomina mi się niezanotowana niegdysiejsza prasóweczka. Twoja żona ma iphona, twoja córka ma iphona, twoja kochanka ma iphona? Bądź mężczyzną, wybierz Blackberry.

To, że lęk przed śmiercią skłania do głębszego sięgania do kieszeni, widać było w Ameryce dotkniętej traumą terroryzmu. Tam też powstał pogląd, że najlepszym sąsiedztwem dla supermarketu jest zakład pogrzebowy.

A w Polsce?

– Nie ma aż takiej zależności – a przynajmniej moje badania jej nie wykazały – przyznaje Tomasz Baran. – Może dlatego, że Polacy są nacją bardziej religijną. A religijność osłabia postawy konsumenckie.

Jeszcze jeden powód, żeby chrześcijan winić za całe zło świata…

3 thoughts on “Boisz się śmierci?…

  1. Jak tą samą metodą ustalono identyczność reakcji, co przy wykryciu „ukrytego homoseksualizmu” u „homofobów” wystawionych na gejowskie pornole, to postępowemu światu trudno będzie zaprzeczyć takim wynikom. Chociaż czy trudno: dwójmyślenie przecież ma kolosalną przyszłość.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s