Komunikacja w MEN.

W nawiązaniu do tematu posłania sześciolatków do szkół i mojej niedawnej notki: rodziców pytających o stan przygotowań szkół do reformy MEN odsyła na spacer. A na spacerze, jak to na spacerze… szumi las.

A może trafi się na jakieś drzewo, gdzie będzie można kazać spadać rodzicom?

9 myśli w temacie “Komunikacja w MEN.

 1. Torero: zastanawiałam się ostatnio nad tym referendum. Nawet jak się odbędzie i ludzie się zlezą i będzie to ważne to co to zmieni?

  MEN zrobi tak jak ludzie będą chcieli? Cofnie zmiany robione przez 20 lat? I zapanuje porządek i spokój?

  Nie sądzę, będzie jeszcze większy bajzel niż jest teraz %-)

  Polubienie

 2. Wiesz… ostatnia akcja [przy sporym udziale właśnie RPR] przyniosła odłożenie przymusu posłania sześciolatków o iirc dwa lata pięć lat. Jakiś procent dzieci z dwóch pięciu roczników – i ich rodzice – będzie miał z tej racji trochę mniej nerwów i spokojniejsze dzieciństwo. I o jakiś promil będzie za kilka lat mniej psychopatów i znerwicowanych.

  I to są WYMIERNE efekty.

  A że wszystkiego nie zmienisz od razu… cóż. Jak to mawiają nasi bracia Czesi: „Wsjewo mira nie pieriejebiosz, no strjemit’sa nada” 🙂

  Polubienie

 3. Przesadzasz z tymi psychopatami…

  No i 2 lata w końcu minęły, nie można tego odwlekac w nieskończoność, bo to jest bez sensu i tworzy niepotrzebny bałagan. Lepiej już by było w te albo we wte tak żeby sytuacja była jasna.

  Ponoć jest możliwość nieposłania dziecka do szkoły na podstawie opinii psychologów i pediatrów, więc jakaś furtka jeszcze zostaje…

  Polubienie

 4. No to niech będzie wte 😉

  Nie ogarniam, nawiasem mówiąc. Poza „ogólną ideologią” masz młodszego, którego to obejmie, jeśli przejdzie, a defetyzm siejesz. Jak na razie wystarczy podpisać i podać dalej, przecież nie ma o czym mówić.

  Polubienie

 5. Widzisz ja się zastanawiam nad konsekwencjami tego podpisu :->

  Mam młodszego i nie jestem pewna co mnie bardziej przeraża, czy fakt, że wyląduje w szkole programowo razem z całym swoim rocznikiem, czy że dzięki kolejnemu przesunięciu reformy wyląduje w klasie z dzieciakami 2 lata starszymi i w ilości podwójnej.

  Polubienie

 6. A nie dopuszczasz możliwości, że po prostu się z tego wycofają? Przecież do tych tępych łbów może w końcu dotrzeć chociażby informacja, że wyjście z reformy pod wpływem protestów to prezent od losu z możliwością zachowania twarzy, nie mówiąc o kwestii zaoszczędzenia kasy, a przy okazji będzie można marudom pokazać, jacy to nie są demokratyczni.

  Polubienie

 7. Przywrócą zerówki w przedszkolach w poprzedniej formie?
  Zmienią z powrotem podstawę programową?
  Zweryfikują tę podstawę w poprzednich rocznikach?
  Wydrukują nowe podręczniki? (to akurat i tak zrobią niezależnie od trzech pierwszych ;-))

  Zdziwiłabym się jak nigdy w życiu, jak do tej pory pokazali to z logicznym myśleniem mają niezłe problemy a i instynkt samozachowawczy im kuleje…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s