Wyłączyć tę prawicową Wikipedię!

Na przykład notka o Birmie [aka Myanmarze]. To jest po prostu normalnie paranoja jakaś, żeby w dobie walki z mową nienawiści można było zamieszczać takie kwiatki i nie móc oskarżyć redaktorów o antysemityzm, czy choćby nawet o ksenofobię:

W 1886 po trzech wojnach Wielka Brytania podporządkowała sobie Mjanmę, choć ostatnie ogniska oporu zlikwidowano dopiero w 1890 Mjanma stała się częścią Indii Brytyjskich. (…) 4 stycznia 1948 Mjanma uzyskała niepodległość od Wielkiej Brytanii. (…) W przeciwieństwie do innych byłych kolonii brytyjskich Mjanma nie przystąpiła do Wspólnoty Narodów. (…) U Nu starał się opierać komunistom, jednak demokratyczne rządy skończyły się w 1962 kiedy generał Ne Win dokonał zamachu stanu. Rozpoczęła się dyktatura Birmańskiej Partii Socjalistycznej, która opierała się na ideologii komunistycznej. Władze krwawo rozprawiały się z wszelkimi przejawami buntu i spiskami. Mjanma na prawie 26 lat została odizolowana od świata zewnętrznego, a prezydent U Nu został zmuszony do ucieczki za granicę. (…) W 1982 ogłoszono prawo o obywatelstwie, które dzieliło obywateli na trzy kategorie. (…) Partia Socjalistycznego Programu Birmy, ogłosiła plan zwany „birmańską drogą do socjalizmu”. Polegał on m.in. na nacjonalizacji przemysłu, odcinaniu się od wpływów zagranicznych (zniechęcano turystów do przyjazdu do Mjanmy) i represjonowaniu mniejszości narodowych (…) W 1990 w Mjanmie odbyły się demokratyczne wybory, w których 82% głosów zdobyła opozycyjna i prodemokratyczna Narodowa Liga na rzecz Demokracji (NLD) pod przywództwem Aung San Suu Kyi − laureatki Pokojowej Nagrody Nobla z 1991. Wynik tych wyborów nie został uznany przez rządzących Mjanmą generałów. Działacze opozycyjni zostali wtrąceni do więzień, a wszelkie stanowiska w państwie zostały obsadzone przez juntę [a jak wiadomo, junta to juje – przyp. torero]. Mjanma, kiedyś jeden z najzamożniejszych krajów Azji południowo-wschodniej, obecnie zalicza się do najbiedniejszych krajów świata.

A przecież wystarczyłoby wszystko zwalić na wariatów drogowych, dopalacze i brak legalizacji związków partnerskich.

3 thoughts on “Wyłączyć tę prawicową Wikipedię!

  1. W którymś ostatnim AgenTomaszu było o jakiejś komunie we Francji, która postanowiła być samowystarczalna. Doprowadziło to do ekspansji terytorialnych w wyniku których zajęli pole jakiegoś urzędnika wojskowego. Ale ten odbił swoją własność za co został nazwany wrogiem ludu, czy jakoś tak. Inna ciekawą działalnością tej grupy w ich samowystarczalnym światku są okresowe napaści na okoliczne supermarkety – oczywiście w ramach protestu, w wyniku którego wynoszą sobie zaopatrzenie na przeżycie ;-).
    Pozwól, że zaspamie, bo fajne i z humorem: http://agentomasz.pl/

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s