Z prac rządu PO/PSL.

Do Rządowego Centrum Legislacji trafił właśnie projekt założeń do ustawy o szczególnej odpowiedzialności za niektóre naruszenia przepisów ruchu drogowego. Według niego każdy właściciel pojazdu [każdy, powiadam, również właściciel prywatnego samochodu] miałby obowiązek prowadzić, przechowywaną przez dwa lata, ewidencję tego, komu, kiedy i na jaki czas pożyczył pojazd [w przypadku defaultowo wielu użytkowników – czyli np. firmach – sprowadzałoby się to do ewidencji „ciągłej”].

Art w „Rz” [za notką u Rybińskiego]. I projekt założeń, str. 7. „W art. 78 Prd należy dodać ust. 6 określający katalog uprawnionych organów, które mają prawo żądać od właściciela posiadacza informacji, komu powierzył on pojazd. Ponadto, nowy ust. 7 powinien określać okres przez jako posiadacz/właściciel powinien przetwarzać informacje komu pojazd powierzył. Jeżeli pojazd użytkowany jest przez więcej niż jednego kierującego, posiadacz / właściciel pojazdu powinien być zobowiązany do gromadzenia przez okres dwóch lat informacji komu i na jaki czas powierzył pojazd”.

Bez komentarza, nie chce mi się.

3 myśli w temacie “Z prac rządu PO/PSL.

  1. Ty, ale tak stoicko – akademicko rzecz ujmując… istnienie jeszcze jakichkolwiek zwolenników PO [również tutaj] to chyba najlepszy dowód na porażkę darmowej oświaty w zakresie matematyki na poziomie jakiejś 3 klasy szkoły podstawowej. No bo nawet przyjmując za prawdę ten cały bullshit o tzw. „pisowym polowaniu na homoseksualistów” [w razie przejęcia władzy], to i tak lepiej będzie niż teraz. Polowanie na 5% narodu [i to nie chcącego się rozmnażać…], jakby nie liczyć, i tak jest mniej szkodliwym, niż polowanie na 100% narodu…

    Swoją drogą do granicy mam względnie blisko. Auto na słowackich numerach primo będzie poza tym faszystowskim systemem, secundo będzie mniej rzucało się w oczy wśród łapaczy po drugiej stronie granicy. Same korzyści.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s