Ten podły prywatny biznes.

W CK grajdołku powstaje kolejna estakada, tym razem – jak donosi nius – finansowana w całości przez „jedną z sieci hipermarketów”. A to wszystko z parszywej chęci zysku, żeby można było dojechać do jednej z galerii handlowych.

Szkoda, że nie mam koncepcji, jak dobrać się do wyceny tej estakady. Porównanie jej kosztów z kosztami budowy istniejącej po sąsiedzku państwowej estakady na Rondzie Ofiar Katynia mogłaby dostarczyć pewnie pola do paru chwil porządnego libertariańskiego rechotu. No nic, będzie przynajmniej można porównać terminy.

12 myśli w temacie “Ten podły prywatny biznes.

 1. Akurat firma, która funduje takie udogodnienie miastu raczej chętnie powinna pochwalić się kosztem. Obawiałbym się raczej jego zawyżenia w oficjalnym komunikacie. Poza tym, zapewne jest to określone w warunkach zgody na *market wydanych przez miasto.

  Polubienie

 2. A kto się ma nie zgadzać? AdamK pewnie zapił, Czajna pewnie na urlopie… hm. Cichy? 😉

  Czemu miałbym się nie zgadzać? Czy ja kiedykolwiek twierdziłem, że państwo jest efektywniejsze od prywaciarzy?

  Polubienie

 3. Każde poważne państwo będzie równie efektywne co prywaciarze. Przywrócić karę śmierci dla urzędników państwowych za korupcję (jak było w IIRP) oraz do kompletu publiczną chłostę w drobniejszych przewinieniach i proszsz. Zresztą między libertarianami a pegeerami jest masa miejsca na normalne rozwiązania, występujące naturalnie w Europie. Ja wiem że „Korwin albo śmierć” to wygodna mantra ale tam nie mają Korwina i jakoś daję radę i mosty, autostrady czy stadiony w Alpach wychodzą taniej niż na mazowieckiej równinie. Może nie wiedzą że bez Korwina nie można, sam nie wiem.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s