INDECT.

Znacie? To poczytajcie, bo poza starawym wątkiem pobocznym i dyskusją u tdudkowskiego nie znalazłem niczego na joggerze, a temat, nazwijmy to, warty odnotowania. Co najmniej.

Link#1, czyli prolog [za „Bibułą”, od której zaczęło się guglanie]
Link#2 [WikiPL]
Link#3 [WikiNews]
Link#4 [krótki film poglądowy]
Link#4 [VaGla]

… sam żeś suchar.

8 thoughts on “INDECT.

 1. Wiesz, niektórzy tutaj nawet dostawali oferty, by przy tym pracować. Mówiąc szczerze: nie uwierzę, że uda im się wyprodukować cokolwiek praktycznego, póki nie dojdą mnie słuchy o prototypie…

  Polubienie

 2. Link#1 – INDECT ma zostać pilotażowo włączony już na Euro2012.
  Dwie prezentacje, które gdzieś tam widziałem, pokazywały praktyczną stronę zastosowania fuzzy logic – analizę podejrzanych zachowań w hipermarketach [do użytku jako alternatywa dla tradycyjnej ochrony] oraz jako moduł do OCR i pokazują [przynajmniej mi], że zaawansowanie algorytmów jest dość duże… Co gorsza, prezenter w pierwszym przypadku twierdził, że przeszkodą dla wdrożeń takich rzeczy nie jest niedoskonałość systemu, tylko czynnik ludzki – kunktatorstwo kierownictwa i zakamuflowany opór agencji ochroniarskich. A sytuacji, gdzie opozycja protestuje przeciw takim systemom, a po wyborach ona może mieć możliwość inwigilacji, jakoś sobie nie wyobrażam.

  Polubienie

 3. Jeśli zadziała na EURO, to może rzeczywiście coś z tego będzie.
  Wiesz, zaawansowanie tych algorytmów jest duże równie dobrze bez INDECT. Widzenie komputerowe jest badane w chyba wszystkich liczących się dużych (nie o wąskiej specjalizacji) placówkach na świecie. Na przykład u mnie jako pomoc medyczna (serio, współpracują nawet ze szpitalem i domem starców). Tu nie chodzi o istnienie algorytmów pozwalających na totalną inwigilację. One już istnieją, a co chwilę powstają odrobinę lepsze pod jakimś względem. Chodzi o złożenie tego w praktyczny system. Co może, ale nie musi się udać.

  Polubienie

 4. Spoko. To nie jedyny tego typu projekt. UE była wylewna jeżeli chodzi o finansowanie badań w tym zakresie. Swoją drogą, kontynuując humorystyczny akcent, ostatnio ze znajomymi zauważyliśmy, że w logo projektu, w ramach którego pracujemy, można się dopatrzeć dwóch symboli łudząco podobnych do tych, które były znakami rozpoznawczymi wolnomularzy ;]

  Ja tylko nadmienię, że sam system nie jest „zły” podobnie, jak i nóż nie jest zły. Złe mogą być jedynie intencje osób korzystających z niego.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s