Chamstwo i ból zęba.

Normalnie słów brak. Taki fajny prezydent, w teczce przywieziony, a okazał się prowincjonalnym łapówkarzem. I co teraz? Wstyd przed Europą, jak my teraz Unii w oczy spojrzymy?… Wszyscy będą się z nas śmiać i nikt już nas nie poklepie, o podaniu ręki nawet nie wspominając. Dzicz i typowy zaścianek normalnie.

A jeszcze do tego ludzie pieprzą, że kler pcha się do prezydentury! I to jeszcze kler lustrujący! Jakby mało było polowania na czarownice, jakby mało było fałszowania dowodów i oskarżania niewinnych autorytetów moralnych, to jeszcze kler będzie prawdopodobnie rządził naszym krajem, lejąc na standardy europejskie, na cały dorobek XXI wieku i co gorsza na pryncypia demokratyczne, znów rozpętując histerię teczkową! Wstyd mi, że jestem z tego kraju, od dzisiaj za granicą mówię tylko po angielsku, żeby tylko cała Europa przestała się z nas śmiać i żeby znów zaczęli mnie poklepywać!…

* * *

I wtedy się obudziłem.

4 myśli w temacie “Chamstwo i ból zęba.

 1. Nie śpij, bo ci dziecko podrzucą. ;D

  Wiesz jak jest, co to by było gdyby wszystkie świnie były równe. Ksiądz Tischner mógł był w Radzie Programowej Unii Wolności, ksiądz Boniecki może rozstawiać po kątach innych zakonników, ksiądz Sowa może być biznesmenem i kierować telewizją (litościwie pomijam że antykatolicką, bo ks. Sowa podobno nawet kiedyś widziany był w sutannie), kard. Dziwisz może organizować rekolekcje i spotkania z posłami PO, abp. Życiński to już w ogóle klasa. No ale Wujkiem Samo Zło został o. Rydzyk.

  Polubienie

 2. Isakowicz-Zalewski piszesz. To poczekać aż ichniejszy kard.Dziwisz go spacyfikuje. Jak to ten sam Gauck to może jakie dobre słowo o „kudłatym” wypowie, wtedy zrobią go naszym Bonieckim. Będzie iwent na twarzoksiążce, żeby pozwolić mu mówić. Szpreche her ichniejszy-Boniecki. No z kim mógłby porozmawiać ? Wujkiem Samo Zło, strażnikiem Żyrandola czy Legendą Solidarności.

  Polubienie

 3. Niemcy to najbardziej wysunięty na wschód kraj posowiecki który zrobił porządną lustrację, oni tam kumają czaczę w tym temacie. W sumie nadal ją przeprowadzają, rozszerzają na kolejne urzędy bo sprawa przez 20 lat nie wygasła, niektórzy umoczeni mieli <30 lat więc mają przed sobą spokojnie jeszcze 15 lat pracy w administracji publicznej.

  Tak więc Gauck może być kontrowersyjny, bo tak mówi telewizor, ale koniec końców zaakceptują go.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s