Z pamiętnika samca alfa.

Życie jak życie. Ciągłe uśmiechy, owacje na stojąco, kwiaty od małych dziewczynek i wizyty w zakładach pracy mogą zmęczyć, ale z drugiej strony zakulisowe intrygi, otaczająca mnie zawiść i rozgrywające się za moimi plecami sceny zazdrości sprawiają, że w gruncie rzeczy lubię tę robotę. Ale wczoraj to już przegiąłem, naprawdę.

W tesku zlikwidowali kasy ekspresowe. Na całe szczęście umiem wykorzystać swój Zniewalający Uśmiech [TM] i kiedy mam tylko jedną rzecz – z dwiema już grzecznie stoję w kolejce – po prostu uśmiecham się i pytam grzecznie, czy mógłbym wepchnąć się przed panią / pana / cipaństwo. Na ogół mogę i się wpycham się. Wczoraj, dzierżąc jakieś dvd z przeceny za 19.99 i banknot dwudziestozłotowy, zrobiłem to samo. Dwie panie ze swoimi górkami zakupów wycedziły „proszę, oczywiście”, ale ich wzrok zabijał. Grzecznie odśmiechnąłem się, zająłem miejsce do kasjerki i już miałem w ramach podziękowania poprosić je, żeby wyjęły zdjęcie z portfela i popatrzyły na swojego partnera, potem na mnie, potem znowu na niego, a potem znowu na mnie, ale w tej chwili popatrzyłem na panią stojącą bezpośrednio za mną. I napiszę tyle, kochany pamiętniczku: różne niekonwencjonalne rzeczy robiłem w życiu, ale wmusić się poza kolejnością do kolejki przed kobietę w zaawansowanej ciąży zdarzyło mi się pierwszy raz.

Zamurowało mnie, co niestety zresztą jest normą w takich sytuacjach [mózgowy ośrodek szybszej reakcji tanio kupię lub zamienię na przechodzony ośrodek starych kawałów], z tego wszystkiego nie zdołałem nawet wyjąkać przeprosin. Szejm on mi wery macz. W poszukiwaniu ukojenia trzeba będzie poprzeprowadzać staruszki przez jezdnię, ale z braku czasu przeprowadzę po prostu jakąś jedną kilkanaście razy pod rząd. A potem znów męcząca, codzienna orka: ciągłe uśmiechy, owacje na stojąco, kwiaty od małych dziewczynek i wizyty w zakładach pracy.

6 myśli w temacie “Z pamiętnika samca alfa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s