9 thoughts on “Popołudniowy JONCL.

 1. Reuters:

  „Europe is in one of its toughest, perhaps the toughest hour since World War Two,” Merkel told her conservative party in Leipzig, saying she feared Europe would fail if the euro failed and vowing to do anything to stop this from happening.

  „Europe”, nie European Union.

  Polubienie

 2. @Czajna: LOL. Gimbusy jedne 🙂 Nb. „Europa” jest również mocnym nadużyciem. Bardzo sprytnym, ale mocnym nadużyciem.

  @AdamK: zgłoś się koniecznie do Histmaga, naocznego świadka bitwy pod Grunwaldem powitają tam z otwartymi ramionami 😛

  Polubienie

 3. Nie mogę. Mogę natomiast powiedzieć że Unia Europejska ma swoje korzenie w EWG w związku z czym EWG jest częścią historii Unii. To że nazwa UE jest używana dopiero od pewnego czasu nie jest istotne, bo formalnie, to nawet coś takiego jak Unia Europejska nie istnieje. Więc nie ma co czepiać się słówek.

  Polubienie

 4. Mogę natomiast powiedzieć że Unia Europejska ma swoje korzenie w EWG w związku z czym EWG jest częścią historii Unii.

  Ależ oczywiście możesz, naprawdę. Ale to nie uprawnia Cię do stwierdzenia, że korzeń Unii jest tożsamy z Unią – podobnie, jak korzenie AdamKa nie są tożsame z AdamKiem.

  Notabene korzenie mizerne, bo EWG w przeciwieństwie do UE była tylko strefą wolnego handlu [z przybudówkami typu EWWiS] i nie rościła sobie prawa do bycia federacją / superpaństwem. Ale to zupełnie inny temat.

  @Czajna: jak widzisz, na przekór faktom dzielnie dajemy sobie radę i Twoje próby sabotowania wątku w najmniejszym stopniu nie przeszkadzają nam w rozwijaniu niezgorzej zapowiadającego się flejma 😛

  Polubienie

 5. @Czajna: jak widzisz, na przekór faktom dzielnie dajemy sobie radę i Twoje próby sabotowania wątku w najmniejszym stopniu nie przeszkadzają nam w rozwijaniu niezgorzej zapowiadającego się flejma 😛

  Bawcie się dobrze 😉

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s