Wasz rydzy^Hjogurt tego nie potrafi.

Nieznani sprawcy podpalili siedzibę paryskiego dziennika satyrycznego „Charlie Hebdo”. Wróbelki ćwierkają tamże, iż może to mieć związek z kpinami z muzułmanów.

Z serdecznymi pozdrowieniami dla rodzimych „racjonalistów”, dla których pojęcie faktu, że walka z chrześcijaństwem pod szyldem ateizmu to tylko oczyszczanie przedpola dla podobnych wybryków muzułmańskich w PL, a dla nich samych – stawianie się w roli leninowskich „pożytecznych idiotów”, stanowi wciąż mission impossible.

21 myśli w temacie “Wasz rydzy^Hjogurt tego nie potrafi.

 1. Nie trolluj mi tu, nigdzie nie pisałem o jakimkolwiek inspirowaniu muzułmanów. Idzie o to, że łatwiej szczepić islam w jakiejkolwiek postaci na zgliszczach chrześcijaństwa, niż na ziemi, gdzie stara wiara trzyma się mocno. Jakimkolwiek idealistom zawsze łatwiej przeciwko tumiwisizmowi, niż przeciw innym idealistom – a nie oszukujmy się, „atak ateizmu” wyda może promil fanbojów Dawkinsa, a resztę gimbusów, flejmiących o ojcorydzykowym Maybachu.

  I musiałbym pewnie poguglać [nie chce mi się], ale zapewne i dzietność u osób religijnych jest prawdopodobnie większa, niż u MWzWM. A dzieci – wychowane po chrześcijańsku – stanowią lepszą zaporę. Jest ich [prawdopodobnie] po prostu więcej, niż dzieci MWzWM, a do tego mniej podatnych na wpływy muzułmańskie.

  Polubienie

 2. No, wychowanie po chrześcijańsku na pewno stanowi lepszą zaporę przed islamem niż wychowanie ateistyczne.

  Tym niemniej, czas już przypomnieć sobie słowa piosenki: ‚ten kraj jest nasz i wasz’, ‚nie damy pluć nam w twarz’. Chrześcijaństwo nie jest moralnym systemem uniwersalnym, bo takiego nie ma. I tyle.

  Polubienie

 3. „Idzie o to, że łatwiej szczepić islam w jakiejkolwiek postaci na zgliszczach chrześcijaństwa” – to jest akurat wierutna bzdura, wlasnie swieckie spoleczenstwo i rozdzial kosciola od panstwa jest najlepszym zabezpieczeniem przed wszelkiej masci fanatyzmem religijnym. Teoretyzowac mozna tez ze komunisci jako zazarci wrogowie narodowego socjalizmu sa zabezpieczeniem przed nazizmem, ale historia pokazala, ze jest wrecz przeciwnie i jak to powiedzial Hitler ‚nie ma lepszego narodowego socjalisty niz byly komunista”. To samo w przypadku religii.
  Podpalili muzulmanie, a ateistom sie oberwalo LOL pogratulowac.

  Polubienie

 4. Torero, myśl miałeś dobrą, ale zaskakująco kiepsko (jak na siebie i swoje możliwości) ją sformułowałeś. Też nie lubię gimboateistów (a sam od ~7 lat jestem niewierzący) i są świetnym dowodem na to, że MWzWM są podatni na wygodne / popularne ideologie, ale we wpisie pojechałeś tak okropnym skrótem myślowym, że aż mnie zęby rozbolały.

  Polubienie

 5. Ja rzucę czymś z innej beczki:

  walka z chrześcijaństwem pod szyldem ateizmu to tylko oczyszczanie przedpola dla podobnych wybryków muzułmańskich

  A masz jakieś poparcie dla swoich słów? Odpowiem za ciebie – nie. Bo to bzdury. Majaki osób, przekonanych, że uchronią ich jakieś magiczne formułki i rytuały.

  Polubienie

 6. Oj, tym razem, torero pojechałeś…

  Problemem jest napływ ludności muzułmańskiej i brednie w stylu „tolerancja dla innej kultury (jaka by nie była)” i „szacunek uczuć religijnych”. Problemy nie sprowadzili ateiści, walczący z każdą religią, tylko niektórzy lewacy ze swoją dziwną ideą „równości” – że niby każda kultura i religia jest równa i zasługuje na równy szacunek – w szczególności tak samo pobłażliwie trzeba traktować to co mówi jakiś nawiedzony imam, jak to co mówią nasi biskupi. Tylko ateistom specjalna ochrona nie przysługuje, bo nie mają „uczuć religijnych”.

  Chrześcijaństwo jest tylko o tyle lepsze, że przez ostatnie kilkaset lat się trochę ucywilizowało, zrezygnowało z pewnych rzeczy, które kiedyś były nie do pomyślenia. Islam jest tam, gdzie chrześcijaństwo było kiedyś – może za czasów kontrreformacji, może wypraw krzyżowych, czy „nawracania pogan” chociażby na obszarze dzisiejszej Polski.

  Polubienie

 7. No, wychowanie po chrześcijańsku na pewno stanowi lepszą zaporę przed islamem niż wychowanie ateistyczne.

  Buahahahahahaha

  Chrześcijaństwo jest tylko o tyle lepsze, że przez ostatnie kilkaset lat się trochę ucywilizowało, zrezygnowało z pewnych rzeczy, które kiedyś były nie do pomyślenia.

  Miałeś dodać ‚na zachodzie’. W Afyce ciągle odbywa się zabijanie dzieci pod zarzutem bycia ‚wiedźmą’, ideologicznie ‚sponsorowane’ przez chrześcijańskich misjonarzy.

  Chrześcijaństwo różne od Islamu? Oh pliz….

  Też nie lubię gimboateistów

  CO to gimboateiści? Bo gógle mi nic nie chce powiedzieć co zacz…

  Polubienie

 8. O, są już prawie wszyscy. A gdzie zgubiliście Zala? 🙂

  @AdamK:

  Tym niemniej, czas już przypomnieć sobie słowa piosenki: ‚ten kraj jest nasz i wasz’, ‚nie damy pluć nam w twarz’. Chrześcijaństwo nie jest moralnym systemem uniwersalnym, bo takiego nie ma.

  Well, w mojej formule „kraju naszego i waszego” nie mieszczą się ANI stosy, ANI nieuzasadnione wyzywanie przekonań oponentów od najgorszych. Wolność słowa dopuszcza agresję słowną, nie dopuszcza jej moja koncepcja współistnienia. Ale ja truskawki cukrem sypię.

  Aha, moja koncepcja współistnienia nieszczególnie łaskawie patrzy też na sytuację, gdzie w wierzących można jak w bęben, a „neutralność światopoglądowa” sprowadza się do narzucania jedynie słusznego światopoglądu ateistycznego.

  @tdudkowski:

  „Idzie o to, że łatwiej szczepić islam w jakiejkolwiek postaci na zgliszczach chrześcijaństwa” – to jest akurat wierutna bzdura, wlasnie swieckie spoleczenstwo i rozdzial kosciola od panstwa jest najlepszym zabezpieczeniem przed wszelkiej masci fanatyzmem religijnym.

  To jest akurat wierutna bzdura. ICMPTZ?

  Idzie najogólniej o to, że wszyscy siedzimy w rynsztoku, ale niektórzy patrzą w gwiazdy. Idealizm stricte ziemski nigdy nie wygra z transcendentalnym. Bo kasą prędzej czy później zaczyna się rzygać, obdarowany żebrak wyrzuca za rogiem Twoją drożdżówkę, w gazecie przeczytasz, jak Afryka przeżera Twoje dary, spotkasz drugą osobę, dla której warto pieprznąć to wszystko i pieprzniesz to wszystko… etc, etc. Idealizm transcendentalny jest z definicji ponad to. A dodatkowo stawka – niebo, hurysy, nirwana, łotewa – jest już na początku o nomen omen niebo wyższa.

  Transcendencja dla transcendencji jest w miarę równorzędną konkurencją. Transcendencja dla idealizmu ziemskiego jest poza konkurencją, jeśli uwierzysz. No sorry.

  Podpalili muzulmanie, a ateistom sie oberwalo LOL pogratulowac.

  Dziękuję 🙂

  @d4rky: ajtam skróty myślowe. Robotę miałem… no i jak widać wszyscy mimo to zrozumieli 🙂

  @Sigvatr:

  walka z chrześcijaństwem pod szyldem ateizmu to tylko oczyszczanie przedpola dla podobnych wybryków muzułmańskich

  A masz jakieś poparcie dla swoich słów? Odpowiem za ciebie – nie. Bo to bzdury. Majaki osób, przekonanych, że uchronią ich jakieś magiczne formułki i rytuały.

  Jak wiele wcześniejszych, również wymowa tego wpisu przerosła Cię. Zaprawdę powiadam, odejdź.

  @Jajcuś:

  Problemem jest napływ ludności muzułmańskiej i brednie w stylu „tolerancja dla innej kultury (jaka by nie była)” i „szacunek uczuć religijnych”.

  To też.

  Problemy nie sprowadzili ateiści, walczący z każdą religią, tylko niektórzy lewacy ze swoją dziwną ideą „równości” – że niby każda kultura i religia jest równa i zasługuje na równy szacunek – w szczególności tak samo pobłażliwie trzeba traktować to co mówi jakiś nawiedzony imam, jak to co mówią nasi biskupi.

  Lewica [en masse ateistyczna… nie licząc przeróżnych upalonych interpretatorów społecznej nauki Kościoła czy teologów wyzwolenia] to – jak zwykle – źródło problemu. Nie twierdzę, że ateizm to również jego źródło, ale po prostu jego nieświadomy sprzymierzeniec. Tak, jak źródłem pożaru jest zapałka, ale wiatr i sucha trawa – sprzymierzeńcami.

  Tylko ateistom specjalna ochrona nie przysługuje, bo nie mają „uczuć religijnych”.

  JONCL. Biedni ateiści, z narażeniem życia głoszący w Europie neutralność światopoglądową i obskurantyzm wierzących… A tom wesół dzięki Tobie 🙂

  @n3m0:

  W Afyce ciągle odbywa się zabijanie dzieci pod zarzutem bycia ‚wiedźmą’, ideologicznie ‚sponsorowane’ przez chrześcijańskich misjonarzy.

  URL [tyczący się tego „sponsoringu”] or it didn’t happen.

  Chrześcijaństwo różne od Islamu? Oh pliz….

  Sam se pliz.

  Polubienie

 9. Jak wiele wcześniejszych, również wymowa tego wpisu przerosła Cię. Zaprawdę powiadam, odejdź.

  To raczej argumenty wspomnianych wraz z, nieskromnie przychodzi mi przyznać, moim, przerósł cię i nie potrafisz udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi. Słabo… Tzn, komentuje tutaj, nie to, że nie masz żadnych argumentów (to akurat widziałem), ale sposób, w jaki zdecydowałeś się odpisywać.
  PS. przetłumacz sobie tekst na przycisku „Submit Comment”.

  Polubienie

 10. @n3m0:

  CO to gimboateiści? Bo gógle mi nic nie chce powiedzieć co zacz…

  To tacy ateiści w stylu hurr durr, nie wierzę w Boga, bo nie chce mi się chodzić do kościoła / jestem taki alternatywny / co mi będą staruchy mówić jak mam żyć / tona innych powodów kompletnie niezwiązanych z przemyśleniem sprawy, a jedynie ślepym, pokierowanym przez czynniki zewnętrzne durnym buntem.

  Ah, no i ateizm w stylu „herp derp, jestem ateistą więc zwalczam kościół”. Kiedyś spędziłem godzinę próbując jednej dziewczynie wytłumaczyć, że ateizm to nie jest ani humanizm, ani racjonalizm, ani wojujący antyklerykalizm, a ta co chwilę próbowała mi wmówić, że ateista to osoba, która walczy z kościołem za pomocą racjonalnych argumentów, nauki i walenia encyklopedią po głowach.

  To jest gimboateizm.

  Polubienie

 11. URL [tyczący się tego „sponsoringu”] or it didn’t happen.

  http://markhumphrys.com/christianity.killings.html

  Sekcja The Witch-hunting
  Smacznego

  Sam se pliz.

  Kamienowanie za najmniejsze przewinienia, niejednokrotnie idiotyczne
  Traktowanie kobiet na równi z rzeczami (nawet 10 przykazań stawia na równi kobietę oraz ‚rzeczy bliźniego swego’)
  Wprowadzenie ‚przestępstwa myśli’ – sama myśl na dany temat jest już grzechem
  Notoryczne mordowanie ludzi niepodzielających wiary w konkretnego boga
  Notoryczne (i idiotyczne) zaprzeczanie naukowym faktom w imię religijnego status qwo (btw. przeprosiny setki lat po tym, jak się kogoś spaliło, można sobie w dupe wsadzić)
  Niebotyczna wręcz hipokryzja organizacji (przywódców) nakazująca skromność i porzucenie ziemskich dóbr w momencie, gdy sami się w nich kąpią

  Mógłbym tak jeszcze długo, ale mi się nie chce kopać leżącego. NIE MA różnicy między doktryną chrześcijańską a islamem. Jest jedynie malutki ‚time-shift’, choć np homoseksualiści czy inni tego typu ludzie nie powiedzieli by tego.

  BTW nie wiem, czy rycerze podążający na Święte Wojny czy Krucjaty w wierze, że będą walczyć za Chrześcijaństwo i Boga, i w razie śmierci trafią do Nieba, jest aż TAK Różne od koncpetu araba samobójcy z wizją 72 dziewic w niebie w nagrodę ze męczeńską śmierć w imię Allaha.

  Więc tak, sam se pliz, bo widzę, że przyrównanie (uzasadnione) chrześcijaństwa do islamu (a przecież to religie o tych samych korzeniach) trąca u ciebie na tyle delikatny nerw, że tylko na ‚sam se pliz’ liczyć można.

  A, i jeszcze ostatni KOP. Nie wiem czy Ty osobiście, i szczerze mało mnie interesuje, używasz prezerwatyw, ale przedstawiciel waszego Jezusa tu na ziemii zakazuje milionom chrześcijan w Afryce używać tego wynalazku nauki, co powoduje rokrocznie miliony zgonów na AIDS. Więc pomijając nawet witchhunting Chrześcijaństwo nawet współcześnie ma na sumieniu miliony ludzi.

  @d4rky

  Ah, teraz rozumiem, thx.
  Rzeczywiście nie każdy może zrozumieć różnicę między ateistą, antyteistą i przykładowo antyklerykałem.

  Ale w takim razie czy każdy ateista nie jest ‚z założenia’ gimboateistą póki tego nie udowodni?

  Polubienie

 12. @n3m0
  Zabezpieczeniem, jedynym względnie skutecznym, przed HIV/AIDS jest wierność małżeńska, czyli nie parzenie się z kim popadnie.
  Prezerwatywy dają poczucie bezpieczeństwa, przez co zmniejszają opór przed rozwiązłością. Ale nie zabezpieczają w 100%. Jeśli prawdopodobieństwo w pojedynczym losowaniu zmniejszę o połowę, ale liczbę losowań zwiększę 10 razy to jak się zmieni prawdopodobieństwo niewylosowania w którymkolwiek?

  Podaj jakieś wiarygodne dane, że promocja prezerwatyw zmniejszyła liczbę zachorowań. Tylko sprawdź najpierw kto badania finansował i zamawiał 😉

  Polubienie

 13. Łżesz synu, łżesz, prezerwatywy zmniejszają wielokrotnei ryzyko zakażenia wirusem HIV. Nikt nie mówi o 100% pewności, ale nawet pożycie TYLKO w małżeństwie 100% niedaje.
  Jak chcesz trollować to postaraj się bardziej bo serio kiepsko Ci idzie. Wiarygodne dane? A jakie dane będą dla Ciebie wiarygodne?
  Btw, nawet JEGO ŁASKAWOŚĆ Papieżyk rozpoznaje skuteczność prezerwatyw, więc STFU, bitch.

  BTW2, nie mam zamiary dyskutować z idiotą, który podważa tak uznany fakt, jak prezerwatywy vs AIDS. Jeśli zamierzasz dalej podążać tą ścieżką, gadaj zdrów. EOT.

  Polubienie

 14. Zawsze się zastanawiałem po co zaglądają tu intelektualne rozwielitki jak nemo. Producenci gum przyznają że nie chronią w 100% przed niczym a ten dalej swoje, hehe. I jeszcze wyjeżdża z insynuacyjką że niby małżonkowie nigdy nie są wierni bo przecież skoro są zakażenia no to…

  Anyway, Czerska też zapłonie, kto sieje wiatr zbiera burze.

  Polubienie

 15. Rozwielitki intelektualnej szukaj w rodzinie, waćpan. Z taka kultura to tylko do obory. I z umiejętnością czytania też

  Nikt nie mówi o 100% pewności

  Czyli bredzisz coś w stylu ‚przecież nawet producenci prezerwatyw przynają, że nie chronią w 100%, a ten gada swoje, że prezerwatywy nie chronią w 100%’…

  I to JA jestem rozwielitką? Żałosne.

  http://www.usaid.gov/ourwork/globalhealth/aids/TechAreas/prevention/condomfactsheet.html

  Masz, i płacz, chrześcija^wHipokryto Przemko. My się już tu chyba kiedyś starliśmy, również przez twoje chamstwo i brak ogłady. Zaraz pewnie torero mi tu wyskoczy, żeby nie obrażać jego kolegów… cóż.

  I jeszcze wyjeżdża z insynuacyjką że niby małżonkowie nigdy nie są wierni bo przecież skoro są zakażenia no to…

  Manipulanctwo i naditerpretację wyssałeś z mlekiem matki tak samo jak chrześcijańską indoktrynację i wiarę w to, że większa częśc ludzkości będzie się smażyć w piekle, tak? No to świetne ‚chrześcijańskie korzenie’ mamy. Wiesz, dobra rada, nie rozmnażaj się. Z mojej strony EOT, już napisałem, że z idiotami na bakier z nauką pyszczyć nie będę.

  Polubienie

 16. @torero

  Transcendencja dla transcendencji jest w miarę równorzędną konkurencją. Transcendencja dla idealizmu ziemskiego jest poza konkurencją, jeśli uwierzysz. No sorry.

  Nie chciałbym się czepiać, ale w Europie, w Chinach czy Japonii ateizm/agnostycyzm systematycznie wypiera religię, a trwa to za długo i obejmuje zbyt wiele państw i kultur, żeby dało się zwalić na chwilową anomalię, więc chyba jednak jakaś konkurencyjność jest.

  Polubienie

 17. Obawiam się, Torero, że tym razem się mylisz. Chrześcijaństwo nie obroni nas przed Islamem (zakładając, że taka obrona w ogóle jest potrzebna….) lepiej niż ateizm. Błąd Twój (i zresztą połowy wyżej podpisanych) polega na tym, że do jednego worka wrzuca się ateistów z „gimboateistami” oraz chrześcijan z „gimbochrześcjinanmi”. Z tego wszystkiego chyba zaraz skrobnę u siebie notkę o religii masowej, co by tam wyłożyć szczegóły. Dość, że prawdziwy idealista, nawet jeśli zmieni płaszczyk ideologiczny, idealistą pozostanie, a idiota nie obroni się tylko wówczas, gdy nie będzie wystarczająco zidiociałym, by z miejsca odrzucić jakąkolwiek argumentację/propagandę/cokolwiek.

  Między nawróceniem jakiegokolwiek odsetka społeczeństwa na jakąkolwiek religię, a chuligaństwem tudzież tolerancją dla tegoż też chyba jakiś wielki związek nie zachodzi. Czy się mylę?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s