QOTD.

Z raportu Checkpoint Systems wynika, że na całym świecie pracownicy są odpowiedzialni za 35 procent strat, a to wyjątkowo groźne zjawisko. Z wyliczeń widać bowiem wyraźnie, że wartość towaru zabranego przez pracowników jest prawie 15 razy większa, niż wtedy gdy kradną klienci.

Klienci sieci handlowych w Polsce należą do najuczciwszych w całej Europie, odpowiadają bowiem tylko za 42,6 procent strat sieci handlowych. To trzeci wynik na kontynencie, uczciwsi są tylko Słowacy i Rosjanie. Ale nasi pracownicy sieci handlowych należą do najbardziej nielojalnych na kontynencie.[źródło]

Parę zdań komentarza:

 1. „Wybiórcza” i spółka muszą postarać się bardziej, uporczywe gnojenie Narodu wychodzi im jak widać średnio [a nawet słabo, wziąwszy pod uwagę fakt, że chyba nigdzie na świecie z własnych obywateli nie próbuje się robić szmaciarzy w takim stopniu, jak u nas]…
 2. … w przeciwieństwie do antagonizowania pracowników i pracodawców. Cóż, państwo socjalne i stawianie podsiębiorcy i pomiotów gospodarczych w roli wrogów publicznych najwyraźniej wydaje plony [„grab nagrabliennoje” jak widać wiecznie żywe].
 3. Cesarscy kręcili się niegdyś dokoła systemu zapobiegania kradzieżom sklepowym, eliminującym konieczność ochrony [jakaś heurystyka, oparta o analizę obrazów z kamer, nie wiem dokładnie]. Po jakimś czasie dali sobie spokój, bo lobbies ochroniarskie u każdego klienta były tak aktywne, a konieczność przeskoku myślowego u kierownictwa taka ogromna, że sprzedaż – mimo skuteczności wdrożeń przeprowadzonych na przekór czasom i ludziom wbrew – była mizerna. Może po kilku takich artykułach za parę lat ochroniarzy będziemy oglądać tylko w prywatnych rezydencjach? Kto wie, kto wie… anyway znów okazałem się dobrze poinformowany parę lat wcześniej od ogółu statystycznych. Świeże informacje z pierwszej ręki i teorie spiskowe, które mainstream uzna za prawdy objawione w następnej dekadzie – tylko na torero.jogger.pl!

14 myśli w temacie “QOTD.

 1. A weź, ludzką naturą jest przeciwstawianie się wszelkiemu nowemu… Rok temu musiałem „na wczoraj” postawić webappa używanego raz do roku. Stoi więc gumą do żucia sklejane opensource’owe coś napisane oryginalnie do innego celu w 2004. W dodatku brakuje w tym ważnych komponentów i część danych trzeba po prostu wklepać ręcznie. Użyte było raz. Teraz napisałem od zera coś, co robi dokładnie to co trzeba i nie ma żadnych wyraźnych wad w porównaniu do tego starego hacka. Ale już szefostwu się włącza „deploying a new thing is soooo much risk!”

  Polubienie

 2. Torero, jesteś niesprawiedliwy!
  Pisanie o Polakach, że są najuczciwszymi klientami jest „gnojeniem Narodu”, ponieważ robi z nas naiwnych niedorajdów, którzy nawet wynosić z hipermarketu nie potrafią. Umieszczenie nas na końcu rzeczonej listy byłoby oczywiście „gnojeniem Narodu” jako bandy złodziei. To co w takim razie nie byłoby „gnojeniem”?

  Polubienie

 3. Pisanie o Polakach, że są najuczciwszymi klientami jest „gnojeniem Narodu”, ponieważ robi z nas naiwnych niedorajdów, którzy nawet wynosić z hipermarketu nie potrafią.

  Chyba tylko wg światopoglądu, który próbujesz nieudolnie imitować 😛

  Polubienie

 4. Wychodzi im średnio, bo Polacy – klienci nie chcą za bardzo okazać się złodziejami bardziej, niż w szerokiej Europie, przynajmniej na tle populacji polskich złodziei sklepowych per se. Nie wiem, gdzie widzisz tu jakiekolwiek moje potwierdzanie swoich pokręconych sofizmatów 🙂

  Polubienie

 5. Taka jest prawda etapu, ludożerka nie kupuje już ściem o tym jak to mało pracujemy albo jak mało wydajni jesteśmy bo raz że różniste raporty temu przeczą, dwa – na emigracji napatrzyli się wystarczająco jak pracują Europejczycy. I też by tak chcieli a się nie da się. Taka jest rola niewolników, nie po to się kolonizuje żeby potem panowie pracowali.

  Polubienie

 6. Rano w Zetce słyszałem w serwisie kryptoreklamę firmy WorkService, wydalili jakiś raport że jesteśmy najbardziej chorowitymi pracownikami w Europie bo spędzamy rocznie 244 miliony dni na zwolnieniach co daje 23 miliardy strat rocznie. Oczywiście straty ponoszą tylko pracodawcy bo pracownik jak nie pracuje to też zarabia, każda umowa śmieciowa to przewiduje przecież. I od razu jakiś mały chujek od nich przeliczył to wszystko na tuskostrady których nie ma bo się opierdalamy i tylko dlatego ich nie ma.

  No to jest ciekawe, że po 7 dni w tygodniu pracujemy a mimo to jesteśmy bardziej chorowici od Europejczyków którzy potrafią w poniedziałek mieć bad being po weekendzie a w piątek bad being po tygodniu pracy. W środku tygodnia też lubią sobie parę okienek zrobić, wiadomo, stres.

  Polubienie

 7. Drax, ja to wiem, ty to wiesz, ale pan z WorkService nie? On też, ale zawsze jest okazja się polansować i dojebać nierobom zamieszkującym Ten Kraj. Nie uwierzysz ale tu jeszcze ciągle są ludzie z umową o pracę, oni przynoszą straty panu szefowi WorkService.

  Polubienie

 8. No już nie bądź taki bułkie przez bibułkie, tolerujesz u siebie kondomiarzy a paru precyzyjnie dobranych znaczeniowo słów nie możesz? 🙂 Ja mogę to zmienić ale oczekuję że Ty bardziej będzie siebie szanował, no. Mówiłem że liberalizm wylazł z paszczy rewolucji we Francji jako element światopoglądu komunistycznego, to nic dobrego.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s