QOTE.

Czescy socjaldemokraci zarzucają premierowi Petrowi Neczasowi działanie na szkodę strefy euro i państwa. Czeska Partia Socjaldemokratyczna jest wraz z komunistami w opozycji. Premier opowiedział się za przeprowadzeniem referendum w sprawie przyjęcia euro. Nie dodał jednak, że czeska konstytucja nie przewiduje instrumentu referendum. Może być ono rozpisane jedynie przez uchwalenie specjalnej uchwały przez parlament, a to zależy od trudnego do osiągnięcia kompromisu polityków. Oświadczenie premiera opozycyjni socjaldemokraci uznali za działanie na szkodę kraju, eurolandu i Unii Europejskiej. Zamiast nieodpowiedzialnych słów o referendum w sprawie przyjęcia euro premier powinien powiedzieć, że Czechy będą gotowe to uczynić w najbliższym możliwym terminie – stwierdzili socjaldemokraci w specjalnym oświadczeniu. Jednocześnie sami uznali, że Czechy będą mogły przyjąć euro najwcześniej 1 stycznia 2015 roku. Do tego czasu – ich zdaniem – powinny zostać rozwiązane problemy strefy euro. [źródło]

Uch, ależ to zabrzmiało. Ale mogą mieć rację, do kroćset, szczególnie w ostatnim zdaniu. Jak wiadomo bowiem, winni całego kryzysu już zostali namierzeni. Są to, excuse le mot, pierdzący w towarzystwie traderzy i agencje ratingowe. Z traderami nie powinno być większego zachodu, a agencjom zabroni się publikacji ratingów i po problemie [pewien kłopocik może stanowić transgraniczny internet, ale jest to drobiażdżek z uwagi na fakt, że niektórzy tutaj przekonująco już nam wyjaśnili, że cenzura internetu jest z definicji niemożliwa]. Prawda, że proste? KISS! Wszystkie nagrody Nobla z ekonomii – do zwrotu i z przeznaczeniem na głodujących bankierów i niedożywionych obrońców uciśnionych, ale już!

A w ramach planu B, gdyby to jednak nie wypaliło, w zastępstwie mamy pogromy. Paragwajsko brzmiące nazwiska paru bankowych VIPów na początek będą jak znalazł.

2 myśli w temacie “QOTE.

  1. Dziś rano dowiedziałem się z PR3 od posła Kalinowskiego (PSL), że to nie idea Państwa opiekuńczego doprowadziła do kryzysu tylko chciwość bankowców. W sumie racja, człowiek się przeziębia bo są zarazki a nie dlatego, że łaził z gołą głową.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s