Polityka realna.

… czyli Jacek Sierpiński znowu nadaje. W dużym skrócie: PO, wprowadzając dyscyplinę klubową, przepchnęło nowelę ustawy o informacji publicznej, w myśl której można odmówić udzielenia takiej informacji ze względu na „interes publiczny” [i tu machamy łapką do fanbojów PO]. PiS do spółki z SLD potraktowały głosowanie po macoszemu, choć można było ją po prostu odrzucić, a teraz apelują do BronKoma o jej zawetowanie [i tu machamy łapką do fanbojów PiS/SLD]. Bo o temacie zaczęło być głośno?

…Bo – jeśli BronKom jej nie zawetuje, na co imo się zanosi się – wszystkim świniom przy korycie w gruncie rzeczy będzie to na rękę, pisowcy i sldowcy wyjdą w oczkach lemingów na ostatnich sprawiedliwych, a do peowców i tak nic nie dotrze?

8 myśli w temacie “Polityka realna.

 1. Klasyczny mechanizm przeprowadzenia sprawy:

  „I tak to działa. Najpierw dużo hałasu, obietnice, że „rząd nie pozwoli”, potem jakiś senator – ani chybi sam z siebie – zgłasza poprawkę, a jeszcze potem Sejm – ani chybi przez pomyłkę – ją przyklepuje. GW trzaśnie o tym artykuł, ale tematu nie podrąży, bo wiadomo, jeszcze nadejdzie Ponura Noc.”

  Wisienka na torcie – ostatniego dnia kadencji. Przy okazji także i straż graniczna dostała nowe uprawnienia.

  Witka po dłuższej przerwie, wyprowadziłem się na wieś i nie mam łącza, ale mam mieć. 🙂

  Polubienie

 2. Nie lubię nie lubię 😦 co se kilka zdań sklece to czas kod kasuje i tekst znika 🙂 Przekaz był taki, że D***KRACJA INTERKORPOROWANA rulez. Przyszłość niepewna, sondaże życzliwych sondażowni dają 15% przewagi, więc można nawet przegrać.

  Polubienie

 3. Z nimi przegrać to jak wygrać, hehe. 😉

  PO jest w komfortowej sytuacji, bo to Prezydent desygnuje osobę na Premiera, zwyczajowo był to szef zwycięskiej partii ale w łamaniu obyczajów (oczywiście tych złych, skostniałych) PO rzondzi więc czemu i tym razem miało by być inaczej? Media to opakują umiejętnie (brak zdolności koalicyjnej) jeśli będzie trzeba. PO z SLD dogada się bez problemu bo już razem współpracują przy głosowaniach albo w TVP. PSL jest akurat do wymiany, w drugiej kadencji będą chcieli więcej a i PO apeciki urosły, zaś Napier nie utrzyma kolegów z dala od koryta kilku kolejnych lat.

  Polubienie

 4. Fajnie. Dzieciaki poznają smak PRL. Pamiętam jak wtedy odmawiano wydania paszportu ze względu „na ważne sprawy państwowe”.

  Smaczku całości dodaje straszenie Karnowskiego w PR3 „karami z uniii” jak tej ustawy nie będzie.

  Polubienie

 5. To w sumie niewiele zmienia bo ministerstwa pod rządami PO i tak nie udzielają informacji jeśli nie mają na to ochoty. MinFin np. nie podaje nic, dziennikarze i naukowcy mówią o tym od samego początku ale kto by tam słuchał pisiorów.

  2012 to będzie bardzo ciekawy rok, po czołganku „byle do euro” nagle ni z tego ni z owego rozwiąże się worek z problemami. Normalnie straszny pechowiec z tego Donalda, gdyby nie tego całkowicie przypadkowe problemy to hoho! A może i dłużej.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s