Polityka realna.

… czyli Jacek Sierpiński znowu nadaje. W dużym skrócie: PO, wprowadzając dyscyplinę klubową, przepchnęło nowelę ustawy o informacji publicznej, w myśl której można odmówić udzielenia takiej informacji ze względu na „interes publiczny” [i tu machamy łapką do fanbojów PO]. PiS do spółki z SLD potraktowały głosowanie po macoszemu, choć można było ją po prostu odrzucić, a teraz apelują do BronKoma o jej zawetowanie [i tu machamy łapką do fanbojów PiS/SLD]. Bo o temacie zaczęło być głośno?

…Bo – jeśli BronKom jej nie zawetuje, na co imo się zanosi się – wszystkim świniom przy korycie w gruncie rzeczy będzie to na rękę, pisowcy i sldowcy wyjdą w oczkach lemingów na ostatnich sprawiedliwych, a do peowców i tak nic nie dotrze?

8 thoughts on “Polityka realna.

 1. Klasyczny mechanizm przeprowadzenia sprawy:

  „I tak to działa. Najpierw dużo hałasu, obietnice, że „rząd nie pozwoli”, potem jakiś senator – ani chybi sam z siebie – zgłasza poprawkę, a jeszcze potem Sejm – ani chybi przez pomyłkę – ją przyklepuje. GW trzaśnie o tym artykuł, ale tematu nie podrąży, bo wiadomo, jeszcze nadejdzie Ponura Noc.”

  Wisienka na torcie – ostatniego dnia kadencji. Przy okazji także i straż graniczna dostała nowe uprawnienia.

  Witka po dłuższej przerwie, wyprowadziłem się na wieś i nie mam łącza, ale mam mieć. 🙂

  Lubię to

 2. Nie lubię nie lubię 😦 co se kilka zdań sklece to czas kod kasuje i tekst znika 🙂 Przekaz był taki, że D***KRACJA INTERKORPOROWANA rulez. Przyszłość niepewna, sondaże życzliwych sondażowni dają 15% przewagi, więc można nawet przegrać.

  Lubię to

 3. Z nimi przegrać to jak wygrać, hehe. 😉

  PO jest w komfortowej sytuacji, bo to Prezydent desygnuje osobę na Premiera, zwyczajowo był to szef zwycięskiej partii ale w łamaniu obyczajów (oczywiście tych złych, skostniałych) PO rzondzi więc czemu i tym razem miało by być inaczej? Media to opakują umiejętnie (brak zdolności koalicyjnej) jeśli będzie trzeba. PO z SLD dogada się bez problemu bo już razem współpracują przy głosowaniach albo w TVP. PSL jest akurat do wymiany, w drugiej kadencji będą chcieli więcej a i PO apeciki urosły, zaś Napier nie utrzyma kolegów z dala od koryta kilku kolejnych lat.

  Lubię to

 4. Fajnie. Dzieciaki poznają smak PRL. Pamiętam jak wtedy odmawiano wydania paszportu ze względu „na ważne sprawy państwowe”.

  Smaczku całości dodaje straszenie Karnowskiego w PR3 „karami z uniii” jak tej ustawy nie będzie.

  Lubię to

 5. To w sumie niewiele zmienia bo ministerstwa pod rządami PO i tak nie udzielają informacji jeśli nie mają na to ochoty. MinFin np. nie podaje nic, dziennikarze i naukowcy mówią o tym od samego początku ale kto by tam słuchał pisiorów.

  2012 to będzie bardzo ciekawy rok, po czołganku „byle do euro” nagle ni z tego ni z owego rozwiąże się worek z problemami. Normalnie straszny pechowiec z tego Donalda, gdyby nie tego całkowicie przypadkowe problemy to hoho! A może i dłużej.

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s