Połowa pracuje, połowa nie chce.

„Puls Biznesu” pisze, że choć co roku na zachęcanie do pracy Polaków rząd i Unia Europejska wydają kilkanaście miliardów złotych, to od 10 lat nie zmienił się w naszym kraju wskaźnik aktywności zawodowej. Wciąż wynosi on 55,6 procent. [Źródło]

Już naprawdę pominę – choć nie powinienem – komentarz do faktu zachęcania innych do pracy zarobkowej za moje pieniądze. Możliwe implikacje cytatu są dwie: albo bez tej pomocy robić nie chciałoby się już absolutnie nikomu, albo ten ciężki szmal wyrzucany jest po prostu w p*u. I nikogo to nie dziwi, i nikt się nie obrusza, socjalizm jest tylko w Grecji, a UE jest ortodoksyjnie prokapitalistyczna.

4 myśli w temacie “Połowa pracuje, połowa nie chce.

  1. Mnie fascynuje, że przy takim poziomie aktywności ciągle jesteśmy w przekazie rządowym „zieloną wyspą”. Przy wskaźniku na poziomie 40% pewnie notowalibyśmy ogromny wzrost.
    A jakbyś się zastanawiał skąd te pozytywne emocje to popatrz na opinię CBOS-owych badań (http://tv.rp.pl/video/Bronislaw-Wildstein-przedstawia,Wydarzenia,Kraj,Publicystyka/Platforma-konsumuje-wzrost-gospodarczy). Ta opinia może tłumaczyć, dlaczego Grecy i Hiszpanie są na ulicy a ja i Ty siedzimy w DomQ, nie przy telewizorze 🙂 Pozdrawiam

    Polubienie

  2. Nowa narracja, nowa prawda etapu. Najpierw przez lata było „Polacy krótko pracują”, kiedy okazało się że za*my więcej niż Japończycy zaczęła się śpiewka, że to dlatego że jesteśmy mało wydajni. Kiedy Polacy szerze zaczęli pracować na zachodzie Europy i przekonali się jakimi pracusiami są Żabojady ze swoim 35-godzinnym tygodniem pracy albo Hitlerowcy ze swoim poniedziałkowym poweekendowym bad-being i piątkowym przedweekondowym bad-beeing to teraz aktywność zawodowa się nie podoba.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s