Rzeczy niepojęte i nieogarnialne.

Kodeks Drogowy nakazuje iirc jazdę przy prawej krawędzi jezdni / pasa / łotewa. A na Księcia Józefa w Krakowie pasem szerokim na jakieś 3 metry towarzystwo od zarania dziejów z uporem godnym lepszej sprawy pomyka radośnie wzdłuż osi jezdni. Chodnik oczywiście jest.

* * *

Adres zamieszkania osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą nie jest „w tym kraju” daną osobową. Podsiębiorcę można zlokalizować po adresie zamieszkania, najechać go na jego włościach i skuć mu mordę. A numer telefonu – jest.

Co ciekawe, telefony osób fizycznych są chronione, ale spółek cywilnych [będących de facto jedynie wspólną działalnością dwóch osób fizycznych] – już nie.

* * *

X. dba o środowisko, ekolo jest. Segreguje odpady, zgniata butelki i na czas niekorzystania z Globalnej Sieci wyłącza listwę do routera, co przyprawiało mnie o ciężkie stany nerwicowe w daremnych próbach ustalenia, czemu internet do nędzy gamratki działa jak kierunkowskaz. Całe szczęście, że nie było tego za bardzo słychać. Moje rzucanie mięsem zagłuszał chodzący 24/7 telewizor, przed którym wszyscy zbierali się oczywiście jedynie wieczorami.

* * *

Wczora z wieczora na swoim bb próbowałem odtworzyć ekran startowy mojej r.i.p. e71. Na górze róże, na dole forsycje… cojogodom, na górze wyimek z kalendarza, na dole skróty do aplikacji. I git. Szkoda tylko, że wyimek z kalendarza pokazuje się tylko wtedy, gdy kalendarz jest podświetlony jako aktywny przycisk. Jeśli podświetlenie na dole wskazuje na inną aplikację, kompozycja na górze wyświetla informacje… dowolne. Moja ignorancja… czy z tym kierowaniem bb do „użytkownika biznesowego” to mit?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s