Nie nadanżam.

I znów wysyp linków, QOTDów i licho wie, czego. Tym razem w formie lekkiej, łatwej i przyjemnej – o ile na absurdalnie przemyślane i surrealistycznie konsekwentne działania rządu PO/PSL jesteś choćby częściowo uodporniony/a i nie masz pecha działać w branży bukmacherskiej. Meine Damen und meine Herren, odstawcie napoje i poczytajcie rozmowę z Jackiem Kapicą. NMSP, mała próbka poniżej:

– Nasi kibice sympatyzują nie tylko naszym drużynom. Czy kibic, który jest kibicem Realu Madryt czy Juventusu Turyn, będzie mógł wyjść na ulicę w koszulce np. Ronaldo, czy Del Piero? Wiadomo, co na nich jest.
– To może być uznane za reklamę.
– To znaczy, że w koszulce Barcelony będzie można, a Realu Madryt – nie?
– Wszystko zależy od kontekstu przekazu. Producenci koszulek mogą zrobić koszulkę bez reklamy, przecież to nie reklama mówi o tym, czyja to jest koszulka.

* * *

I żeby nie kończyć zbyt śmiesznie – za napis „antyrządowy” – 10 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Sprawą zajęła się już nawet Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Białoruś? Lol. Jaka, k***, Białoruś?…

6 thoughts on “Nie nadanżam.

 1. Powinien zostać skazany nie za antyrządowy napis, tylko za napis na murze szkoły – wszystko jedno, kogo chce „je*ać”. Ino za to grzywna się należy, a nie kratki w zawiasach. No ale to wszystko, IMHO, konsekwencja głupiego prawa (skoro już takie jest, to nie wina prokuratury i sądów, że według niego działają) – te wszystkie paragrafy w KK o znieważeniu czegoś lub kogoś tam (od prezydenta po uczucia religijne) są idiotyczne, często rodem z poprzedniej epoki.

  Polubienie

 2. Ws. ererer: torero do bazy: przyślijcie chłodnego piarowca, poprzedni się przegrzał. Over.

  @Czajna: chłopak z ojcem zamalowali wcześniej napis, szkoła nie zgłosiła żadnych roszczeń. PRZED wnioskiem prokuratury. Jakieś masowe korzystanie z tych paragrafów [to już zaczyna się robić masowe] w poprzedniej ekipie kojarzysz?

  Polubienie

 3. Jakieś masowe korzystanie z tych paragrafów [to już zaczyna się robić masowe] w poprzedniej ekipie kojarzysz?

  Ot, pierwszy przykład z brzegu – zwracam uwagę na prawomocny wyrok skazujący, nie jakieś tam wszczęcie postępowania przez prokuraturę, jak w przypadku antykomora. I podobny przykład (ekipa obecna, ale znieważony członek poprzedniej). Już nie będę przypominał chociażby sprawy pewnego bezdomnego…

  PRZED wnioskiem prokuratury.

  Ale po przyłapaniu przez policję. Gdyby nie zamalował, byłby jeszcze większym idiotą niż można by wnioskować po samym bazgraniu po murze.

  Polubienie

 4. Ad. 1. Gdyby chodziło o 1.5k grzywny, nie odezwałbym się ani słowem, gwarantuję. Na serio porównujesz 1.5k grzywny z 10 miechami pudła [co z tego, że w zawieszeniu]?

  Ad. 2. LechKacz nie ma tu nic do rzeczy. Kara za wandalizm w stosunku do pomników or sth jest jak najbardziej słuszna.

  Keep tryin’.

  PRZED wnioskiem prokuratury.

  Ale po przyłapaniu przez policję. Gdyby nie zamalował, byłby jeszcze większym idiotą niż można by wnioskować po samym bazgraniu po murze.

  A co to ma do rzeczy? Szkoła wycofała oskarżenie.

  Polubienie

 5. Ad. 1. Gdyby chodziło o 1.5k grzywny, nie odezwałbym się ani słowem, gwarantuję. Na serio porównujesz 1.5k grzywny z 10 miechami pudła [co z tego, że w zawieszeniu]?

  Ad. 2. LechKacz nie ma tu nic do rzeczy. Kara za wandalizm w stosunku do pomników or sth jest jak najbardziej słuszna.

  Keep tryin’.

  I kto tu wypiera rzeczywistość (no, drugi przykład mógłby być lepszy, ale naprawdę nie starałem się takiego znaleźć – wpadło mi to w oko, gdy szukałem adresu pierwszego newsa)? Zresztą, srsly – myślisz, że Tusk nakazał sądom karanie odsiadką w zawiasach bazgrzących po murach nastolatków, a sądy grzecznie wykonują polecenie?

  A co to ma do rzeczy? Szkoła wycofała oskarżenie.

  Ma to do rzeczy, że to go nie usprawiedliwia. I oczywiście jeśli szkoła wycofała (czy też nie wniosła) wniosku o ściganie, to i o grzywnie nie byłoby co mówić. Ale,jak mam nadzieję zauważyłeś, nigdzie nie twierdziłem, że karanie za znieważenie urzędu było słuszne (no, w świetle prawa było), dałem po prostu do zrozumienia, co myślę o bazgraniu po murach.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s