12 myśli w temacie “Z zamyśleń popołudniowych.

 1. Bo leży w Azji.
  A śmiałem się z pani w szkole, kiedy pozywała czego nie należy wliczać w Europę, widzę, że jednak nie bez powodu to robiła. Najwyraźniej panowie z UE, znają się na geografii ciut lepiej niż panowie z UEFA. Ale słyszałem coś tam kiedyś o możliwość wstępu Turcji (do Unii Europejskiej). I czemuż to Torero czepiasz się tych biednych Żydów, skoro masz w Europie inne państwo kojarzące się z religią, które nie należy do tej „nierządnicy babilońskiej”?

  Polubienie

 2. Ale słyszałem coś tam kiedyś o możliwość wstępu Turcji (do Unii Europejskiej). I czemuż to Torero czepiasz się tych biednych Żydów, skoro masz w Europie inne państwo kojarzące się z religią, które nie należy do tej „nierządnicy babilońskiej”?

  Bo wpisy o Żydach mają większe wzięcie wśród Czytelników.

  Polubienie

 3. UEFA może się nie interesować Palestyną, ale UE przyjmując Izrael stałaby się – chcąc nie chcąc – stroną w konflikcie, a tego na pewno nikt w Brukseli nie chce. Z drugiej strony Izrael stawia przede wszystkim na USA i nie ma powodu, żeby to zmieniać – UE nie popierałaby go tak stanowczo. Gdyby konflikt udało się na stałe rozwiązać i unormować stosunki z sąsiadami, to Izrael pewnie by do UE zapukał, bo czemu nie, ale dopóki do tego nie dojdzie, nie takiej opcji.

  Polubienie

 4. Tak BTW, tamten region nazywa się Azja Mniejsza. Skoro tak, to może by mówić inaczej – Europa Większa? 🙂

  Izrael i Azja Mniejsza? Oł maj… 😉

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s