Braun i inni.

Się porobiło się dokoła KULowskiego wystąpienia Grzegorza Brauna [„Braun na spotkaniu zorganizowanym przez studentów z Koła Naukowego oraz czasopismo „Polonia Christiana” nazwał abp. Józefa Życińskiego łajdakiem i kłamcą, który podawał się za biskupa.”] . Ojojojoj. Kontekstu nie znam i nie chce mi się znać, uwagę PT Lurkerów zwrócę na inne rzeczy stąd:

Dzisiaj ma się odbyć spotkanie rektora ze studentami oraz ich opiekunem z Koła Naukowego odpowiedzialnego za organizacje spotkania.

Magnificencjo, gonienie studentów za wypowiedzi zaproszonego gościa to się nazywa odpowiedzialność zbiorowa… Całkowita, totalna, jak zwał. A od przymiotnika „totalny” pochodzi… no co pochodzi?… Wiem, że przykład ostatnio idzie z góry, a zamykanie stadionów za chuligańskie burdy garstki zadymiarzy [albo i nie za burdy…] zyskały poparcie już 23,415% ankietowanych, no ale spodziewałem się czegoś więcej.

Oburzenia nie kryli również politycy będący wczoraj gośćmi w programie Radia ZET „Siódmy dzień tygodnia”. Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO) nazwał prawicowego reżysera „chamem i prostakiem”.

Ciekaw jestem, któraż to okoliczność czyni Brauna personą non grata, przy jednoczesnym pozostawaniu Niesioła czystym jako lelija biała. Nieprawidłowa przynależność partyjna, brak immunitetu? A może po prostu gadanie do niewłaściwego mikrofonu?

7 myśli w temacie “Braun i inni.

  1. W radiu przypadkiem usłyszałem, że:
    „Dzisiaj ma się odbyć spotkanie rektora ze studentami oraz ich opiekunem z Koła Naukowego odpowiedzialnego za organizacje spotkania.”
    Też podobnie to odebrałem, ale po chwili dodano, że to w celu dokładnego ustalenia przebiegu wydarzeń, bo rektor widział tylko tyle co w mediach było.

    Polubienie

  2. A wiecie kto rozpoczął tę całą hryję z Braunem? Pan, że tak pojadę Braunem, podający się za katolickiego księdza Sowa (ktoś go widział w sutannie w ogóle?). Zupełnie przypadkiem po emisji Eugeniki w TVP, a konferencja była ponad miesiąc temu. Te przypadki, doprawdy.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s