Usability reinvented.

Zupgradowałem się do Fx4. Wamać. Kwadrans – z guglaniem włącznie – zastanawiałem się, czemu rmb + „otwórz w nowej karcie” otwiera mi nowe okienko, zanim zorientowałem się, że jakiś wesoły dev [słownik slangu informatycznego: developer o mizernej orientacji w temacie – devnull] pozamieniał miejscami otwarcie w nowym oknie i nowej karcie. Przez tych żartownisiów znów muszę kalibrować odruchy.

10 thoughts on “Usability reinvented.

  1. Nie prościej używać 3.6 nadal? Sam tak robie, nie widzę żadnych wartych zachodu nowych ficzerów w 4.0, a support raczej szybko nie wygaśnie, zwłaszcza że jeszcze 3.5 supportują..

    Polubienie

  2. Żeby tylko. Kiedyś w Fx przy zapisie pliku, w oknie „wyboru akcji” (otwórz/zapisz) ok/zapisz był po lewej, i w Gnomowej wybierałce pliku też był po lewej.

    Potem jakiś wesoły żartowniś dev zamienił wszystko miejscami i przyciski ok/zapisz w obu dialogach były po prawej. Żebym k……a przez kilka minut zapisywał pliki po dwa razy, bo z przyzwyczajenia klikałem „anuluj”.

    Teraz w Fx 4 w pierwszym dialogu domyślny przycisk jest po lewej, a w wybierałce pliku po prawej. Rozpływam się w gratulacjach…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s