Dwa Wielkie Argumenty.

W dzisiejszym JM znaleźć można artykuł [NSFW!] „Dwa wielkie argumenty Sole Sanchez”. Krótko mówiąc, jakaś polityczka w Hiszpanii zdecydowała się reklamować dwoma plakatami: jednym, na którym widać jej [?] przednie argumenty, uciskane męskimi dłońmi, i drugim, na którym widać ją w samej li tylko bieliźnie, związaną i klęczącą, z perspektywy ptasiej, zdającą się na coś czekać. No ale mniejsza.

Partia „Esquerra de Menorca” zgłosiła pomysł Soledo do „Institut de la Dona” („Instytut Kobiet”), która oznajmiła, iż plakat jest seksistowski i nakazała jej usunąć plakaty.

I właśnie tego ni chu chu nie rozumiem. Dyskryminacji mężczyzn nijak dopatrzeć się w tym nie mogę, choć tacy zapewne się znajdą, wystarczy wziąć tylko odpowiednio dużą populację… 🙂 A jeśli idzie o dyskryminację kobiet, wyjścia widzę dwa: albo eskłera cośtam zakazuje pani zrobienia z siebie kogośtam w imię jakichś abstrakcyjnych poglądów, co ma się do wolności osobistych jak pięść do oka [koniec końców pani sama robi z siebie kogośtam na własne życzenie] i śmierdzi socjalizmem na kilometr [co zresztą w zapaterolandzie tym teraz nie śmierdzi?…], albo eskłera cośtam uważa, że to właśnie rzeczona pani padła ofiarą seksizmu, dając się zmanipulować, który to pogląd uprzedmiotawia panią polityczkę i sprowadza ją do ślepego narzędzia w rękach MCPów, domyślnie odbierając jej zdolność do decydowania o samej sobie. Eskłera cośtam poza słowem – kluczem nie umotywowała tego pewnie głębiej. Niby nic nadzwyczajnego, bo przecież wymóg logiki klasycznej u socjalistów to mission impossible, ale mimo wszystko szkoda. Notka byłaby dłuższa…

Jedna myśl w temacie “Dwa Wielkie Argumenty.

  1. Poświęciłeś jej notkę i parę osób dowiedziało się o jej istnieniu, o to chodzi w tym cyrku.

    Pamiętasz plakat Partii Kobiet z hasłem „nic do ukrycia”? Wszystko zasłonięte i „nic do ukrycia”, taki żarcik, a może nie? Trudno wyczuć.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s