Z prac rządu PO / PSL.

Bezpieczeństwo energetyczne? Geopolityka? Zdrowy rozsądek? Ba! Zbieżność interesów polskich i unijnych?…

… etam. W trosce o poprawę bezpieczeństwa energetycznego Polski rozmawiamy o imporcie energii z Rosji. W sytuacji planów budowy własnej elektrowni jądrowej i budowanej za miedzą tej w Visagines na Litwie.

Z offu dochodzą zdyszane głosy ponanistów, poparcie dla rządu sięga już 45,936% i dalej rośnie.

20 myśli w temacie “Z prac rządu PO / PSL.

 1. Uwaga nagły skok: 99,99985 ;D

  Ty jesteś z SMGKRC, tobie się nie ufa :]

  BTW. Hint dla Ciebie: jak podpiszesz kontrakt ze swoim PECem na dostawę prądu na x lat, to raczej ciężko Ci się bedize z tego kontraktu wyplątać…

  Polubienie

 2. Pewnie, że nie. Za parę lat ktoś po prostu stwierdzi, że Polska nie potrzebuje własnych źródeł energii, bo to nieopłacalne. Dziwiąc się przy okazji, czemu mamy takie kiepskie stosunki z Litwą.

  Polubienie

 3. Analogia całkiem OKDP. Ropę i gaz importujemy, próbując się uniezależnić. W tym przypadku jest dokładnie odwrotnie.

  Poza tym nie wiem, czy czytałeś artykuł, ale kaliningradzka elektrownia będzie [byłaby] bezpośrednią konkurencją dla Litwinów.

  Polubienie

 4. [Twierdzenie ogólne, abstrahujące od sensowności budowania wiadomego mostu energetycznego z punktu widzenia polskich interesów] Litwini są sami sobie winni. Są między nami a Rosją jak my między Rosją a Niemcami i upierają się, żeby wkurzać jednych i drugich. W ich absolutnie podstawowym interesie prowadzić taką politykę, żeby Polska widziała we współpracy z nimi jakież korzyści i żeby nie przychodziło jej do głowy układanie się z Rosją ponad Litewskimi głowami.

  Polubienie

 5. Nawiasem mówiąc Polska nie potrzebuje elektrowni atomowej, która produkować będzie prąd dużo droższy niż obecne węglowe, a energii da mniej niż modernizacja linii przesyłowych.

  Polubienie

 6. @Czajna: Zgadzam się, linie przesyłowe są istotne, ale trzeba myśleć przynajmniej o modernizacji elektrowni węglowych (lub budować nowe), bo cykl życia większości z nich niedługo się skończy.
  BTW, straty na liniach mamy takie, że jedną elektrownię możnaby spokojnie wyłączyć, gdyby pozbyć się większości z nich ;).

  Polubienie

 7. [tnie się szarym mydełkiem i idzie spać]

  Pisałem w notce, z kim chcemy robić ten most energetyczny?… Ależ oczywiście, kurna, pisałem. Uprzejmie proszę o zmianę kodowania w przeglądarkach z chińskiego uproszczonego na UTF-8 i powtórną lekturę notki. Dziękuję za uwagę, dobranoc Państwu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s