14 myśli w temacie “Historia pewnego robaczka.

 1. Hmm… a ja właśnie odkryłem, że maszyny w naszej fabryce działają pod kontrolą Windows XP. A swego czasu czytałem artykuł o polskich naukowcach, którzy skonstruowali jakiś tam prototyp a aplikacja do niego działała właśnie pod Windowsem, bo Linux nie zapewniał odpowiedniego API. Więc czemu się dziwić, że wielkie instalacje nadal bazują na XP?

  Polubienie

 2. @a_patch: Ktos musi byc tym pierwszym kto napisze API. Samo się nie zrobi.

  To wszystko zakrawa na kpinę a nie security. Co za fabryka (a tym bardziej tak_a fabryka) ma bezposrednią łączność między komputerami sterującymi a komputerem pana Zdziśka z zawirusowanym pendrivem?

  Doprawdy nie znajduję sensownego wytłumaczenia, tak więc mimo jakby nie było powagi sytuacji głupkowaty wierszyk torero byłby całkiem na miejscu.

  A swoją drogą polecam komentarze na ten temat na blogu Bruce’a Schneiera. (komentarza Schneiera raczej nie ma — mam na mysli komentarze czytajacych)

  Polubienie

 3. Słusznie yen zauważa – to pachnie ściemą na kilometr. Gdyby Iran był aż tak głupi to już dawno zainstalowano by tam jakiegoś marionetkowego demokratę. To element propagandy, mamy się ciągle Iranu bać i źle o nim myśleć, bo ma coś czego mieć nie powinien. Oczywiście nikogo nie interesuje skąd on to ma, dlaczego kupił od tych samych którzy teraz przed nim straszą.

  Polubienie

 4. Ej, Torero, tak patrzę jak ten wpis wygląda na moim monitorze… I mnie zastanawia, nie myślałeś o tym, żeby zwinąć dział „archiwum” w jakiś wygodny sposób? Brzydkie to. Co do Przemko i yen – na początku byłem skłonny uwierzyć w tą historyjkę, ale po dłuższym zastanowieniu zgadzam się z przedmówcami.

  Polubienie

 5. @yen: > Ktos musi byc tym pierwszym kto napisze API.

  O to to, i dlatego nie dziwi mnie, ze te maszyny są na Win.
  Z tego co ja zrozumiałem to tego wirusa mieli przynieść technicy, a nie p. Zdzisiek. Nasze maszyny mimo, że mają port lan nie są podłączone w żadną sieć, ale jak przychodzi pan technik by zmienić parametry to podłącza ja do lapka którego podłącza do netu. Coś czuję, że oni działają podobnie.

  Polubienie

 6. W każdej plocie jest część prawdy, z tym że najczęściej jak w Radiu Erewań. Samą plotkę można wykorzystać podłączając pod nią jakąś ideę i mamy darmowy idea placement rozłażący się po świecie z wielką prędkością. Trzeba dużej wiedzy o świecie żeby nie stać się niechcący pożytecznym idiotą. I tak sobie myślę że dziś chyba nie ma już informacji czysto informacyjnych, wszystko jest wymieszane ze wszystkim. Konsekwencja społeczeństwa informacyjnego. Kiedyś czytałem fragment książki (oczywiście nie zapisałem gdzie i co to było) o ewolucji informacji z której wynikało, że po pierwsze było to nieuniknione po drugie zaczęło się gdy powstał telegraf sztucznie przełamujący naturalne dla człowieka prędkości przekazywania informacji.

  Polubienie

 7. DeeTah: nie zwija się, bo nie miało się zwijać 🙂 Pomyślałem sobie, że pozbieranie całości po 45 wpisów coś pomoże, ale nie widzę wielkiej różnicy. Się zastanowię się nad jakimś jQuery albo nad przeniesieniem przynajmniej kategorii wyżej – ale stety niestety manewry dokoła nowego layoutu nie są na razie moim najpilniejszym zajęciem, za co z góry przepraszam zainteresowanych 🙂

  Polubienie

 8. Och, doprawdy nic się nie stało, nadal bardzo Cię lubię 😛

  Luz, ja tylko głośno myślę. Zresztą Ty tylko podałeś informację, to ja się wymądrzam na temat Iranu. A i to była uwaga natury ogólnej, do nikogo konkretnie nie skierowana.

  Polubienie

 9. Przemko, Ty naprawdę uważasz, że w moim wieku nie mam niczego lepszego do roboty, niż obrażać się za takie teksty, że się dajesz wypuszczać i się tłumaczysz? 😀

  Zresztą nieważne, idę spać 🙂

  Polubienie

 10. Kiedyś czytałem fragment książki (oczywiście nie zapisałem gdzie i co to było) o ewolucji informacji z której wynikało, że po pierwsze było to nieuniknione po drugie zaczęło się gdy powstał telegraf sztucznie przełamujący naturalne dla człowieka prędkości przekazywania informacji.

  Marshal MacLuhan, Lem, Lessig albo Dawkins.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s