Medice, cura te ipsum.

Optymalizacja gęstości ruchu na pasach drogowych nie należy do moich ulubionych zajęć, ale cóż… niekiedy wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowych środków. Tym razem padło na optymalizację pasa przed jakąś renówką na lubelskich numerach. Echo klaksonu poniosło się po mieście, a pan doszedł mnie, zmienił pas i uchylił okno, tak uczyniłem również i ja.

– Nauczysz się jeździć? – spytał.
– A piliśmy razem wódkę? – odrzekłem zdumiony. Kiedy wiemy, o co chodzi, ty i ja będziemy wiecznie młodzi, jak nuci Farben Lehre, no ale bez przesady, facet nie wyglądał na wiedzącego, o co chodzi.
– Słucham?… – odrzekł on, nieco zbity z tropu.*
– Piliśmy razem wódkę? – powtórzyłem grzecznie i z uśmiechem. Facet chyba się zapowietrzył, ale nie zdążył odpowiedzieć, bo w tym momencie zmieniły się światła. Grzecznie ruszyłem z miejsca.

A człowiek na sąsiednim pasie o inklinacjach pedagogicznych stanął wstrzymując ruch jeszcze jakieś pół minuty. Chyba z wrażenia zapomniał skorzystać ze sprzęgła i zdechł mu motór.

Ze śmiechu omal nie wjechałem do rowu, ale ambitny PhD wyprzedził mnie na palonych gumach przy najbliższej sposobności i do końca naszej wspólnej jazdy na wszelki wypadek jechał pomiędzy dwoma pasami, bezsprzecznie rozsądzając niewypowiedziany spór na temat długości i szerokości.

* – dobrym patentem na wymianę poglądów dot. kodeksu drogowego wydaje się być mały offtopic, dający nam piorunujący efekt zaskoczenia i przewagę w dyskusji. Na przykład: – Jak jedziesz, uju? – A w którym roku była bitwa pod Płowcami? Albo: – Kto ci dał prawo jazdy, złamasie? – A ile to jest 13×76? Następnym razem trzeba będzie spróbować. Pozdrawiamy pana LRA.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s