Etycy ecycy.

Nawet biorąc pod uwagę „GW”, to i tak szczyt wszystkiego [cytuję tego szmatławca tylko i wyłącznie dlatego, że z przyczyn dla mnie niepojętych niezerowa część tutejszej populacji uznaje „GW” za wiarygodniejszą od, dajmy na to, „Faktu”]:

Rada Etyki uważa, że istnienie okien życia, zwanych w Niemczech „Babyklappe”, godzi w prawo dziecka do znajomości swojego pochodzenia. Etycy argumentują również, że okna życia, których w Niemczech jest około 80, i tak nie spełniają dobrze swojej roli. Wciąż zdarzają bowiem przypadki, że kobiety porzucają niemowlęta gdziekolwiek, a nawet je zabijają. [źródło]

Genialne, odkrywcze, fantastyczne! Należy jak najprędzej przeszczepić niemiecko – gazetową myśl etyczną na polski grunt. I zlikwidować Pogotowie Ratunkowe, bo nie spełnia dobrze swojej roli, wciąż zdarzają się bowiem przypadki, że ludzie umierają gdziekolwiek, a czasem nawet pogotowie nie dojedzie.

Nad argumendem, że należy zlikwidować „okna życia”, PONIEWAŻ takie dzieci nie znają swoich rodziców [więc lepiej je zarżnąć, skoro jak widać prawo do znajomości swojego pochodzenia jest ważniejsze dla niemieckich etyków od prawa do życia] nawet nie chce mi się już pastwić. Przypomina mi się tylko stareńka definicja: etyka to coś, co nie pozwala rzeźnikowi zostać chirurgiem.

12 myśli w temacie “Etycy ecycy.

 1. Jak cytowałem np. „Bibułę”, to dostawałem komentarze o tym, że przedmiot całej notki i przedstawienie jest OKDP, bo cytuję szemrane źródła. No więc zacytowałem [hahaha!] nieszemrane.

  Rada Nadzorcza tego blogaska stosunkiem głosów 14:2 wydaje uchwałę, proszącą o odnoszenie się do meritum notki.

  Polubienie

 2. No etycy niemieccy tak uznali i już (widocznie teolodzy, którzy też są członkami rady się pomylili?). Na razie nikt nic nie likwiduje, zresztą rada etyki nie ma takich uprawnień – nie ma w całym tekście takiego zdania – wyrazili swój pogląd na ten temat i tyle. Za to narodził się pomysł „porodów anonimowych”, gdzie dane matki są trzymany tylko przez jakiś czas.
  Przenosząc na polski grunt to po zostawieniu takiego dziecka z automatu jest wszczynana procedura ustalenia tożsamości, gdyż inaczej takie dziecko nie może być adoptowane. Więc u nas w pewnym sensie już sobie poradzili z tym…

  PS
  Wiadomość dostarczyła tak na prawdę PAP.

  Polubienie

 3. @Reynevan: toteż i ta notka traktuje o owym uznaniu, niczym więcej. A moja uwaga nt. likwidacji Pogotowia Ratunkowego byłaby jedynie uetycznieniem współczesności wedle wskazań niemieckich etyków, wśród których być może są nawet teolodzy uważający się za chrześcijańskich :>

  @Szymon: otóż nie, ma być „argumendem” właśnie. Osoba używająca argumendów to argumenda. Taki drobny kalambur o subtelności czołgu T-72 😉

  Polubienie

 4. No troszkę torero popełynąłeś. Pojechałeś GW, które tutaj najmniej winne jest.

  Tym bardziej że w dalszej części, zazwyczaj obce Ci zielone-arbuzy reprezentują twój pogląd 😉

  W każdym razie przypomniał mi się tekst Nowickiej (tej od skrobania, niestety synka nie wyskrobała, a szkoda, bo stalinista jej wyszedł), o tym że „okna życia” to takie złe, bo to niby ludźmi handlują.

  Polubienie

 5. Jak to „dlaczego nie zacytowałeś onetu, Rzeczpospolitej money.pl czy jakiegokolwiek innego portalu który przedrukował PAPowski komunikat bez zmiany jednej literki?”? W notce jest wytłumaczone dlaczego.

  Z rok temu uznałem że utrzymywanie pozorów czegokolwiek jest po prostu stratą czasu, czytelników GW czy elektorat peofilny nazywam bez owijania w bawełnę. Z betonem rozmawia się młotem pneumatycznym i koniec.

  Polubienie

 6. Etycznie czy ecycnie ale popatrz tak. Starsi holendrzy leczą się w niemcowie, to może jakieś tęgie głowy stwierdziły, że ład musi być i niech mali leczą się w niderlanowie. A jeszcze zapomniałem dodać, że Niemcy i Holendrzy to awangarda i są tak do przodu, że się potrafią leczyć na aborcje i eutanazje. A nic przecież tak ordungu nie wzmacnia jak etyka. Ja, Herr Torero.

  Polubienie

 7. Są różne etyki, rzecz w tym że najkorzystniejsza dla człowieka jako jednostki i zbiorowości jest chrześcijańska. A tu nie ma dylematów co się bardziej opłaca – życie się opłaca koniec i kropka.

  Zabawne jednakoż jest że tzw. antyfaszyści posługują się etyką stricte faszystoską.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s