Impresje łyżwiarskie.

Schodząc z lodowiska [tylko dwie gleby podczas obrotów, nie jest źle] dałem łyżwy do naostrzenia. Spytałem z ciekawości:
– Pszepana, zakładając jazdy raz na dwa tygodnie po ok. godzinie, jak często trzeba je ostrzyć?
– Wie pan, to zależy. Od jakości łyżew i jakości naostrzenia. Generalnie można to poznać po tym, że nie jedzie pan tam, gdzie pan chce, i łyżwy się rozjeżdżają.
Ha! Wreszcie wiem, dlaczego nie jeżdżę tam, gdzie chcę, i czemu łyżwy mi się rozjeżdżają. Miałem je po prostu fatalnie naostrzone!

* * *

Żarty na bok, ale oddając łyżwy z ostrzenia facet był autentycznie przerażony. Spytał, gdzie były ostrzone wcześniej. Wystarczyło jedno słowo: Decathlon [naostrzyłem je tam zaraz po kupnie]. Stwierdził, że ichniejszy ostrzyciel wręcz je popsuł, i że wszyscy najzwyczajniej czekają na pierwszy poważny wypadek z udziałem tam ostrzonych łyżew. Krakusy, zostaliście formalnie ostrzeżeni.

6 myśli w temacie “Impresje łyżwiarskie.

 1. Przepraszam, ale nie uważasz, że w „oddając łyżwy z ostrzenia facet był autentycznie przerażony” jest coś nie tak? Ty oddwałeś te łyżwy, czy on? Pytam nie z chęci czepiania się, tylko z ciekawości, bo niewiele osób które o to pytałem uważają podobną konstrukcję za błąd, a moim zdaniem jest on oczywisty….

  Polubienie

 2. On oddawał (zwracał) te łyżwy z ostrzenia w moje ręce. Późno już, może jutro rano dostrzegę tu błąd 😉

  @Graveer: ostrzy się, a jakże. Jeśli jutro wrażenia z jazdy będą jakoś nadzwyczaj inne, oczekujcie relacji.

  Polubienie

 3. Moje impresje łyżwiarskieW ubiegły poniedziałek oddałem łyżwy do ostrzenia w serwisie Go Sport w Galerii Mokotów. Wieczorem udałem się z nimi na Stegny. Z trudem pokonałem pełne okrążenie, po czym poleciałem na plecy. Następnych kilkunastu minut nie pami

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s