Opowieści z młyna.

Albo poprawimy swoją pozycję i będziemy cenionym partnerem w polityce międzynarodowej, bezpieczeństwa, modernizacji i rozwoju, albo będziemy tak jak byliśmy przez kilkaset lat na peryferiach tego świata

powiedział Leszek Miller, m.in. dzięki któremu w AD’89, żeby zaszpanować, nie trzeba było mieć willi na Majorce, a wystarczyło mieć zagraniczny magnetofon kasetowy i chiński zegarek elektroniczny z trzydziestoma dwiema melodyjkami.

9 myśli w temacie “Opowieści z młyna.

 1. Topsz, może parabola była za szeroka, więc spróbuję wyjaśnić bardziej łopatologicznie, choć dalej nie wiem, czy mi się uda.

  Ilekroć jakiś czerwony zaczyna nad Wisłą ględzić o zapaści cywilizacyjnej i gonieniu świata, mam mieszane uczucia w zależności od towarzystwa, w jakim się znajduję. Jeśli akurat jestem na salonach, wtedy odczuwam ciężkie zażenowanie. Wśród znajomych, pośród których nie muszę bawić się w Wersal gdzie mogę nazywać rzeczy po imieniu – uważam takie coś za zwykłe s*ństwo.

  Polubienie

 2. > Przerzucanie całej odpowiedzialności za obowiązujący stan rzeczy na jednego człowieka to niepowaga.

  Suszna ufaga! Idąc dalej tym tokiem – „kto jest bez winy…”. Komuszki lubują się w cytowaniu Pisma Świętego. Tak więc nawiązując do klasyka odpierdolmy się od Leszka. Howgh.

  Polubienie

 3. Co dowodzi tylko mojej głoszonej od wiek wieków tezy, że za komunę w Polsce odpowiedzialni są kosmici, bo żadnego pojedynczego Ziemianina nie da się na tyle obarczyć odpowiedzialnością, żeby ktokolwiek się poczuł.

  Polubienie

 4. Hola, hola, zły człowieku, jak mawia moja koleżanka; primo, 32 melodyjki miała tylko ta wersja full wypas electronic waterproof 1500 metrów, moja posiadała tylko 16, natomiast otrzymałem wypaśny bonus w postaci rowera Salto. To dopiero była gratka!

  A wracając do tematu, ja nie rozumiem, dlaczego spalona politycznie figura typu LM pojawia się jeszcze w jakichkolwiek mediach. I gdzie tu równouprawnienie w takim razie, ja się pytam? Gdzie Kononowicz? No gdzie?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s