Heisenberg wiecznie żywy…

… i jak widać wciąż daje radę. Żydom z firmy Nucleix udało się wykazać możliwość fałszerstwa DNA w kryminalistyce. Art wspomina o możliwości pojawienia się „genetycznych paparazzi, polujących na DNA celebrytów”. Ale będzie jazda… z jednej strony za parę lat będziemy mieć pewnie znów jakiegoś OJ Simpsona, który z pomocą wynajętych adwokatów będzie próbował zakpić z wymiaru sprawiedliwości, z drugiej – owych „genetycznych paparazzi”, którzy niczym niegdysiejsza łyżwiarka iirc enerdowska będą próbowali oskarżyć rywali do szklanego żłobka. A rzeczywistość w dalszym ciągu pozostanie nieoznaczona. I to w niej lubię.

5 myśli w temacie “Heisenberg wiecznie żywy…

 1. Już kiedyś spotkałem się z użyciem Heisenberga przy udowadnianiu, iż niczego pewnego o świecie powiedzieć nie można. Tyle, że to o nieco innym świecie powiedziane było 🙂

  Natomiast owa nieoznaczoność, niepewność i wieloznaczność rzeczywistości jest faktycznie jej najcudowniejszą cechą. „Czy oby właśnie tak?” A jak tak, to „Czemu tak?”. A na koniec i tak wraca- „Więc jak?”.

  „Śniło mi się, że jestem motylem. Jak się obudziłem nie wiedziałem, czy jestem człowiekiem, który śnił o byciu motylem, czy motylem, który śni o byciu człowiekiem.”

  Polubienie

 2. Znowu Żydzi, he he, te zbiegi okoliczności doprawdy. 😀

  Dlatego trzeba uczyć filozofii, logiki i porządnej teorii poznania w szkołach. Ludzie wykształceni nie mają problemów jak KP.

  Polubienie

 3. Hehe.

  Ostatni cytat to cytat z którejś wschodniej szkoły… filozofii właśnie. Problem pierwszej zasady przedstawiony wcześniej leżał u podstaw filozofii przez tysiąclecia. Epistemologia wciąż wracała do tego samego- uzasadnienia pierwszego pewnika. A „Czy oby właśnie tak” było i jest metodą sprawdzania odpowiedzi.

  Logika. Logika to narzędzie dochodzenia do prawdy. Odpowiedź filozofii na problem wieloznaczności rzeczywistości. Współczesna nauka opiera się na logice, a ta na konwencji uznania jej za właściwe kryterium. Czyli prawdziwość w gruncie rzeczy oparta jest na wierze.

  „Ludzie wykształceni nie mają problemów jak KP.”

  Ludzie, którzy nigdy nie zastanawiali się nad takimi „problemami” (dla mnie to nie problem, to piękno życia i filozofii) nie powinni nazywać siebie mianem ludzi wykształconych.

  Polubienie

 4. „Ludzie, którzy nigdy nie zastanawiali się nad takimi „problemami” (dla mnie to nie problem, to piękno życia i filozofii) nie powinni nazywać siebie mianem ludzi wykształconych.”

  A jeśli się zastanawiali i wreszcie doszli do wniosku, że to wszystko pierdoły, rozrywki intelektualne w rodzaju rozwiązywania krzyżówek?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s