Prawdopodobnie największe przetasowanie polityczne od ’89.

„GP” z łonetem donosi, że wskutek konieczności zakupu dekoderów do naziemnej TV cyfrowej 1.4 mln lemingów elektoratu może zostać pozbawionych codziennej dawki mózgoanihilatora z telewizji. I w ten oto sposób – co mało prawdopodobne, mieszkańcy górnych szczebelków drabiny dziobania nie są aż takimi debilami – rewolucja technologiczna może zainicjować rewolucję bezprzymiotnikową, czego sobie i Państwu życzę. Co, jak wspomnaiłem, jest jednak mało realne; kto dalej w to wierzy, niech sobie przypomni, o co toczyły się największe walki po ogłoszeniu niepodległości na Litwie.

13 myśli w temacie “Prawdopodobnie największe przetasowanie polityczne od ’89.

 1. ROTFL, jakie to przykre… każdy obywatel MUSI posiadać dostęp do telewizorni, bo w przeciwnym razie nie daj Boże zacząłby jeszcze myśleć i co wtedy? ;->

  Polubienie

 2. Ale obczajcie ten ton: „Zdaniem UKE, by kupić dekodery dla wszystkich potrzebujących, trzeba maksymalnie 350 mln zł.”

  Potrzebujących, chwytacie? Głodne dzieci, chorzy już nie są potrzebujący. Ważne żeby TV grało.

  Swoją drogą – może ktoś wytłumaczyć o co kaman z tą telewizją cyfrową? To nie będzie już se można nadawać po staremu?

  Jak sobie tak myślę, to dobry motyw by było przejąć stare częstotliwości analogowe i zacząć nadawać odpowiedni sygnał dla społeczeństwa 😉

  Polubienie

 3. @zdz: no jak nie tak źle? jesteśmy sto lat za murzynami jak zwykle: cała europa wschodnia z Rumunią i Bułgarią włącznie będzie już całkowicie przekonwertowana gdy my będziemy dopiero zaczynać wyłączanie nadajników analogowych.

  @torero: nie będzie tak pięknie. Nawet jeśli ludziska z musu przestaną oglądać TV bo ich nie będzie stać to zwiększy się czytelnictwo (niby dobrze, bo pewnie dlatego średnie IQ wzrośnie). Wzrośnie czytelnictwo zatem
  i wzrosną nakłady tabloidów i Wypiórczej. Nie licz zatem na osłabienie zmanimulowania lemmingów.

  Polubienie

 4. Hehe, no faktycznie, leming bez codziennej dawki Szkiełka… Skąd bidula ma wiedzieć co o tym skomplikowanym świecie myśleć. Normalnie horror.

  Z tym czytelnictwem prasy to bym nie przesadzał, lemingi nie czytają, jak już to portale a i to raczej nagłówek + zdjęcie i już wszystko „wiedzom”.

  Polubienie

 5. @Przemex
  akurat ze szkiełkiem to strzeliłeś kulą w płot. Nie w kwestii ogłupiania, bo o tym co oni tam wyprawiają można by książki pisać.

  Ale szkiełko jest na WSI24=>trzeba mieć talerz albo kablówkę=>wyłączenie analogowych nadajników nie wyłączy szkiełka 😦 (może i dobrze, bo czasami lubię się z nich pośmiać, chociaż czasami mi trochę ciśnienie się podnosi)

  Polubienie

 6. Szkiełko jako metafory użyłem.
  Nic na ten temat nie słyszałem ale wydaje mi się że szczytem marzeń dla takiego WSI24 byłoby móc wbić się na nadajniki naziemne (już prawie nieboszczki) TVP. Po przejściu na nadawanie cyfrowe w całym kraju stanie się to o wiele prostsze. Onet to ITI, ich zatroskanie o los dostępu do telewizji naziemnej budzi podejrzenia.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s