Porozumienie ponad podziałami.

„Gazeta Wyborcza”: Każdy klient, kupując w sklepie alkohol, ma być filmowany i nagrywany na twardy dysk. Co kupuje, ile, wszystko z dźwiękiem i w kolorze – chce tego sejmowa komisja „Przyjazne państwo”, informuje „Gazeta Wyborcza”. Pomysł poparł Tadeusz Cymański w rozmowie w Radiu ZET. [źródło]

Przynajmniej w kwestii inwigilacji obywateli panuje ponadpartyjna zgoda. A jak mówię, że to wszystko różowe, tylko jedno bardziej czarne, a drugie jakieś takie niebieskawe, to się oburzają.

10 myśli w temacie “Porozumienie ponad podziałami.

 1. W innym miejscu napisało, że jedno takie urządzenie będzie kosztować 10 kafli. Tak więc myślę, że ktoś tam chce ukręcić włąsne lody na tym.

  Polubienie

 2. Dokładnie. Lody jak nic.

  A co mnie ciekawi, to dlaczego mówi się, że chce tego „Przyjazne państwo”, podczas gdy oryginalnym autorem jest (wg. źródła) PARPA? Czy są jakieś oficjalne powiązania między PARPA i PP?

  Sam pomysł zaś… jedyne pozytywne co mi przychodzi do głowy, to możliwość audytu sprzedawców (sprzedaż nieletnim…), ale to mała i wątpliwa korzyść, IMO nie przeważająca minusów.

  Polubienie

 3. > Czy są jakieś oficjalne powiązania między PARPA i PP

  Oczywizda, PARPA musi przekonywać że jest do czegoś potrzebna a komisja PP ma solidną siłę przebicia. No chyba nie chcesz blokować działania usprawniającej państwo reakcjonisto?

  W ogóle w tym tygodniu prawdziwy wysyp lodów i kfiatków – koncert w Gdańsku na 4 czerwca, sprzedaż stoczni do których rząd dołoży 500 milinów i absolutny cymes – projekt odgórnego regulowania cen żywności. 😀

  Peofile, jak wy to sobie racjonalizujecie? To materiał na doktorat z psychologii. 😀

  Polubienie

 4. No OK, PP ma przebicie, ale niby dlaczego podpisują się(?) pod projektami PARPY? Rozumiem gdyby PP podpisało się pod projektem „obywatelskim”, ale PARPA to organizacja która z założenia powinna być samodzielna.

  PS. Fakt, „file” wiodących partii politycznych to niezły materiał na doktorat. Wydaje mi się, że to mechanizmy podobne do kibicowania drużynom piłkarskim.

  Polubienie

 5. To pewnie jak z gaśnicami w samochodzie, które musimy ze sobą wozić, bo krewny/znajomy pomysłodawców ustawy akurat plajtował i należało mu się wsparcie partyjnych kolegów 😉

  (W temacie monitoringu kupujących alkohol to jakiś policjant powie kiedyś ,,płyńcie, łzy moje’‘)

  Polubienie

 6. Co to za pomysł w ogóle? Jeżeli ma służyć monitorowaniu sprzedaży alkoholu nieletnim, to przecież oko ludzkie nie oszacuje wieku, ale kamera owszem? Absurd.
  Poza tym – im bardziej będziemy ‘naznaczać’ alkohol tym chętniej będzie kupowany przez nieletnich. Przecież zakazany owoc lepiej smakuje 😉 (dosłownie i w przenośni)

  Polubienie

 7. > To pewnie jak z gaśnicami w samochodzie, które musimy ze sobą wozić, bo krewny/znajomy pomysłodawców ustawy akurat plajtował i należało mu się wsparcie partyjnych kolegów 😉

  Z zestawami głośnomówiącymi do samochodów tak właśnie było. Ale okupanci z PO działają w bardziej wyrafinowany sposób, w końcu istotne nie jest kto produkuje ale kto certyfikuje i homologuje, nei? 🙂

  > Wydaje mi się, że to mechanizmy podobne do kibicowania drużynom piłkarskim.

  Kibicowskie mechanizmy są o wiele bardziej wyrafinowane, zachęcam do obejrzenia odcinka „Wojen na stadionach” poświęconemu Anglii. Tam są kulisy z tłem społecznym i ekonomicznym, arcyciekawa rzecz:

  Zwłaszcza lewacy powinni to obejrzeć, jak socjalizm rozwalając rodzinę i finanse wyprodukował stadionowych chuliganów.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s