Executive Order 6102.

Moja ostatnia miłość, dwagrosze.blogspot.com, donosi o zbliżającej się 76 rocznicy obrabowania obywateli USA z ich zapasów złota. A to ci! Cóż, w szkole uczyli tylko o Bretton Woods, a pani uczycielka [nazwiska nie pomnę i pominać nie zamierzam] jako główny argument przeciwko kodeksowi Boziewicza podawała to… że jest on niedemokratyczny. O wyczynach Franklina Delano nie zająknął się był pies z kulawą nogą. Cóż, kiedyś trzeba nadrobić zaległości.

6 myśli w temacie “Executive Order 6102.

  1. Czy analizy psychologiczne i historyczne pisane przez autora tego bloga zawsze są równie głębokie jak ocena Roosevelta? I czy zawsze przedstawia informacje na temat historii jako pewne fakty, nawet jeśli nie zostały one nigdy udowodnione?

    Tak, wiem, znowu uciekam od meritum. Głównie dlatego, że słabo znam sprawę. Ale przyzwoitość nakazywałaby napisać, że FED płacił za to złoto, a za jego nieoddanie nikt nie został skazany. Biorąc jednak pod uwagę późniejszą dewaluację dolara, faktycznie, mówiąc dość eufemistycznie, miało to w sobie coś z rabunku.

    Polubienie

  2. en.wikipedia.org:

    „Because of this forced immediate sale of gold to the Federal Reserve at the government set price of $20.67 per troy ounce, this Executive Order is often referred to as the Gold Confiscation of 1933. Shortly after this forced sale, the price of gold from the treasury for international transactions was raised to $35 an ounce; the U.S. government thereby devalued the U.S. dollar by 69%.”

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s