Bo kara powinna uczyć i bawić.

Za zmniejszanie liczby ofiar żydowskich w Auschwitz poniżej 6 milionów czy kwestionowanie istnienia komór gazowych nie tylko już jak wiemy sadzają do pudła [swoją drogą Irvinga jak widać posadzili na podstawie LISTU GOŃCZEGO, jaja jak berety!], ale także uznają za persona non grata. Co dalej? Kara śmierci czy chemiczna kastracja? Finkelsteinowi już zakazali wjazdu do Izraela.

20 myśli w temacie “Bo kara powinna uczyć i bawić.

 1. Drżyjcie wykładowcy analizy matematycznej przeprowadzający dowody na to, że 2+2=5

  Z drugiej strony zastanawiam się jak wielkim trzeba być poje… żeby twierdzić że w obozach koncentracyjnych komór gazowych nie było. O ile w kwestii Finkelsteina nie mogę opowiedzieć się inaczej niż po jego stronie, to na kretynów opowiadających bajki o tym jak cudownie było w obozach w których wcale-a-wcale nie palono ludzi, tylko McGywer naprawiał ulatniający się gaz, należałoby spuścić zasłonę totalnego milczenia.

  Polubienie

 2. Ostracyzm może – i powinien – być. Wszystko inne – nie bałdzo. Albo my też bądźmy ąę i zamknijmy połowę Rusków za negowanie Katynia i 3/4 Ukraińców za pochwałę UPA i rzezi na Wołyniu.

  Polubienie

 3. @Czajna: w takim razie zróbmy inaczej: zażądajmy od wszystkich dokoła, żeby w swoich kodeksach karnych umieścili penalizację negacji zbrodni na Narodzie Polskim. Podpisałbyś się pod czymś takim, czy raczej zacząłbyś kręcić nosem i wspominać coś o suwerenności prawnej i innych takich?

  Polubienie

 4. Zmierzam do tego, że karanie przez państwo A obywateli państwa B za negowanie [częściowe zresztą tylko] zbrodni na narodzie C jest jakimś kuriozum międzynarodowym, nie sądzisz? Kojarzysz może jakiś przypadek międzynarodowej penalizacji negacji Katynia? Głodu na Ukrainie? Rzezi wołyńskiej? Czegokolwiek innego podobnego? Ja nie.

  Polubienie

 5. Na swoim terytorium możesz karać zasadniczo kogo chcesz. 😉 Ale przecież wiesz chyba, że mam wielce ambiwalentne odczucia jeśli chodzi o penalizację kłamstwa oświęcimskiego i negatywne jeśli chodzi o karanie za negację innych zbrodni.

  Polubienie

 6. Nie wystarczy zakazać o czymś mówić, żeby problem zniknął. Jeśli ktoś ma wątpliwości dotyczące ilości ofiar należy starać się je rozwiać i wskazać dowody ją potwierdzające. Zakaz niczego nie rozwiązuje a tylko pogłębia wątpliwości.

  Polubienie

 7. Skąd wiedziałem, że Czajna nie odniesie się do meritum? 😉

  Należy nagłośniać ilu Żydów mieszkało w Polsce w tamtym czasie i gdzie mieszkało. Może to da do myślenia tępakom a świń kłamiących umyślnie o 6 milionach łatwo pokonać się nie da. Mnie to bardzo nie martwi, będą mieli swój kociołek, obok komunistów, aborcjonistow, prawników, dziennikarzy… 🙂

  Polubienie

 8. Przemex, może Ciebie bawi odnoszenie się po raz 10 do tego samego „meritum”, ale mnie nie bardzo.

  Tak właściwie, to kogo posadzono za „zmniejszenie” liczby ofiar Auschwitz poniżej 6 mln? Może Franciszka Pipera? http://pl.auschwitz.org.pl/h/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=23&limit=1&limitstart=1 A może dyrektora Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, który jest, o ile się nie mylę, autorem poświęconego obozowi hasła na Wikipedii?

  Polubienie

 9. OK, passusu o posadzeniu kogoś explicite za zmniejszanie liczby ofiar poniżej 6mln nie znalazłem [choć wikipedia podaje, że bpa Williamsona skazali m.in. za definiowanie liczby ofiar Holokaustu na poziomie 200-300 tys., więc jakiś „próg” widać jednak jest], chwilowo przyznaję Ci rację. Ale coś tą kroplą przepełniającą czarę jest, skoro Ratajczak, Irving i Williamson zostali wyklęci. Co? Przecież nie antypolonizm Irvinga czy nawet nie jego gloryfikowanie Hitlera… O liczbie ofiar pisałem wyżej… Kwestionowanie komór gazowych? No sorry, dla mnie to niepojęte. Jeśli ktoś zginął w obozie, to dla upamiętnienia tej tragedii czy wykazania bestialstwa hitlerowskich bandytów naprawdę nie ma większego znaczenia SPOSÓB, w jaki zginął. Próbuję odnieść to do mojego narodu: jest mi DOKŁADNIE WSZYSTKO JEDNO, czy Polacy, którzy zginęli w Auschwitz, zostali zagazowani, czy zamęczeni w inny sposób. Tragedią jest dla mnie sama ich śmierć, a nie rozpamiętywanie i ciąganie kogokolwiek po sądach za stwierdzenia, że zginęli tak, a nie inaczej. Brak dyskusji o komorach gazowych dla Polaków [zauważyłeś, btw.?…] nie umniejsza w żaden sposób tragedii ani nijak nie uchybia pamięci ofiar. Piszę o Polakach, próbując rozciągnąć tę analogię. O. Kolbego kanonizowano by pewnie niezależnie od tego, czy idąc na śmierć za Gajowniczka dostałby od razu kulkę, czy poszedł do celi głodu. Jeśli zaczynamy to różnicować i kłócić się o to, automatycznie ustawiamy wszystko w taką czy inną „hierarchię śmierci” – ten zginał w komorze gazowej, ten podczas próby ucieczki, a tamta z głodu. To jakiś koszmar. Jeśli ktoś zginie tragicznie w wypadku samochodowym, dla rodziny i dla pełnej szacunku pamięci o zmarłym naprawdę niewielkie ma znaczenie, czy wjechał w niego tir, czy bmw…

  Polubienie

 10. No wiesz, ocenić liczbę ofiar całego holocaustu (a nie tylko Auschwitz) na 200-300 tys. to praktycznie rzecz biorąc to samo, co stwierdzić, że holocaust w ogóle nie miał miejsca.

  Co do komór gazowych itd. – zasadniczo nie słyszałem o przypadku kwestionowania istnienia komór gazowych i jednoczesnego nie obniżania liczby ofiar do poziomu, który oznacza tak naprawdę zanegowanie samego holocaustu.

  Polubienie

 11. Nie odnosząc się do meritum przyznajesz rację prawdziwym kłamcom oświęcimskim, czyli tym od „6 milionów”. Wikipedia, no cóż, mam swoje zdanie na jej temat i zawiera się ono w określeniu „idiotopedia”. Jeszcze niedawno naiwnie wierzyłem w powodzenie tego przedsięwzięcia, już pozbyłem się złudzeń.

  No i nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora, wypowiedź biskupa W. nie ma nic wspólnego z Irvingiem czy Ratajczakiem, każdy z nich mówił o czymś innym i z innym natężeniem.

  Polubienie

 12. > Nie odnosząc się do meritum przyznajesz rację prawdziwym kłamcom
  > oświęcimskim

  Notka Torero nic nie wspominała o tych „prawdziwych kłamcach”, więc odnosząc się do jej meritum nie mogłem o nich pisać. Określenie „prawdziwi kłamcy” sugeruje, że negacjoniści kłamcami nie są. Ech. 😦

  > „6 milionów”

  Wyjaśnijmy coś sobie:
  1,1 mln (w tym 1 mln Żydów) – liczba zamordowanych w Auschwitz.
  Ok. 6 mln – całkowita liczba ofiar holocaustu.

  > Wikipedia, no cóż, mam swoje zdanie na jej temat i zawiera się ono w
  > określeniu „idiotopedia”.

  A zobacz jeszcze raz, w jakim kontekście pisałem o jednym konkretnym haśle na Wikipedii i zastanów się, czy to, co napisałeś, ma w tym świetle jakąkolwiek wartość. 😛

  > No i nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora, wypowiedź biskupa W.
  > nie ma nic wspólnego z Irvingiem czy Ratajczakiem, każdy z nich mówił o
  > czymś innym i z innym natężeniem.

  Oł ryly? http://www.tvn24.pl/12691,1588356,0,1,jak-negacjonista-z-negacjonista,wiadomosc.html

  Polubienie

 13. Nie wiesz, o czym piszesz. Zarówno Williamson, jak i Irving twierdzili, że w nazistowskich obozach nie było komór gazowych. Obaj powoływali się m.in. na tzw. Raport Leuchtera, który „udowadnia”, że w komorach gazowych nie zabijano ludzi, a gdyby nawet zabijano, to nie mogło być tych zamordowanych tak wielu, jak się obecnie szacuje (mówię o 1 mln ofiar Auschwitz). Podobnie jeśli chodzi o krematoria, które rzekomo miały zbyt małe „moce przerobowe”. Z takich tez wynika właśnie dramatyczne zmniejszenie liczby ofiar Auschwitz i innych obozów (te 200-300 tys. ze słynnego wywiadu z Williamsonem to dla wszystkich obozów).

  A Ratajczak to, zaiste, inny przypadek. On tylko „referował”. :>

  Polubienie

 14. Przypomina mi sie zarcik rysunkowy. Nauczycielka w klasie zaprasza znanego profesora i mowi do dzieci „a teraz drogie dzieci, prof. Gross nauczy was antysemityzmu”.
  —-
  A kwestia tego, ze mozna zyc i pracowac w Argentynie majac tylko „sluszne” poglady cofa ten kraj do czasow, gdzie wolnosci slowa i sumienia byly deptane. Nie ma to jak bigoteria! Fak ya!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s