3 myśli w temacie “Mane tekel upsarin.

 1. Jestem realistą i sądzę, że gdyby naprawdę doszło do konfliktu zbrojnego z Rosją i wkroczenia jej armii na teren Polski to NATO ze wsparciem militarnym dotarłoby tylko do lewobrzeżnej części Warszawy. Nie ukrywajmy: po wschodniej stronie Wisły nie ma fabryk i strategicznych obiektów, których opłacałoby się bronić.

  Polubienie

 2. Mając dane:
  a) położenie tarczy w Polsce i zasięg radarów,
  b) lokalizację Patriotów w Niemczech, ich odległość od ważniejszych miast Polski i prędkość tychże Patriotów,
  c) lokalizacje „testowanych rakiet do przełamania tarczy” [prawdopodobnie w obwodzie kaliningradzkim] i ich prędkości,

  oblicz, czy teutońskie Patrioty ZDĄŻĄ rozwalić ruskie „rakiety przełamujące”, wystrzelone z Kaliningradu w stronę konkretnych miast polskich. Nagród nie przewiduję.

  Polubienie

 3. > Jestem realistą i sądzę, że gdyby naprawdę doszło do konfliktu zbrojnego z Rosją i wkroczenia jej armii na teren Polski to NATO ze wsparciem militarnym dotarłoby tylko do lewobrzeżnej części Warszawy.

  Do Poznania. Dalej pas ziemi niczyjej, a dalej Rosja.

  Rakiety w Obwodzie Królewieckim wycelowane zostały w Polskę w okolicach drugiej połowy lat 90-tych (dołączenie do NATO), oficjalnie. Jak w rzeczywistości wiedzą tylko Rosjanie. Pamiętam to dobrze z gazet i rozmów rodzinnych, byłem wtedy gówniarzem ale nas to dotyczył bo do Obwodu 20 kilometry mieliśmy. Więc straszenie nas teraz rakietami rosyjskimi wskazuje albo na ignorancję albo na działanie prorosyjskie.
  Druga zabawna sprawa to scenariusze obronne mego miasta. 2 jednostki wojskowe w mieście, jedna pancerna (po wejściu do NATO zostały przetrzebione) i ze scenariuszów wynikało, że w razie ataku rosyjskiego zdąźą zająć miasto zanim uda się zareagować. Mówili to ludzi zajmujący się takimi sprawami w owych jednostkach.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s