Ścinki wieczorne.

Przeczytałem już „Lidera”
i triolet układam.
Chociaż praca czas mi zżera,
przeczytałem już „Lidera”.
W domu luźna atmosfera,
za oknem – nie pada…
Przeczytałem już „Lidera”
i triolet układam.

* * *

Powyższe – to faktycznie klecony naprędce triolet; dla wprawki i dla utrwalenia sobie formy, którą u Łysiaka zobaczyłem pierwszy raz [przy odrobinie złej woli możnaby uznać to za blamaż]. „Lider” to w zasadzie uwspółcześniony „Najlepszy”. Nieszczególnie mogę go polecić, gdyż ciężko znaleźć mi w nim nowe treści, książka jak zwykle pełna jest Łysiakowych „manifestów” w nieprawdopodobnie przegadanych dialogach. Dla czytelników Łysiaka – raczej nihil novi, dla jego oponentów – kolejna książka, której przełknąć się nie da.

* * *

Miano najbardziej zabójczego tekstu dziesięciolecia zyskuje u mnie opinia dziennikarza, zasłyszana dziś w studiu olimpijskim po zdobyciu przez naszą czwórkę podwójną złotego medalu [cytat niedokładny, starałem się oddać treść]. Przekazane ochy i achy od naszych chłopaków, że medal to podzięka dla ich rodzin jako rekompensata za rozłąkę i ich nieobecność w domu, rzeczony dziennikarz skomentował mniej więcej tak: No, chłopcy zachowali się super profesjonalnie. Podziękowania dla ich rodzin były z pewnością na miejscu. Zresztą… toż to cztery lata ogromnych wyrzeczeń. Cztery lata rozłąki z rodziną… prawie cały czas spędzony w wodzie, i to jeszcze pływając tyłem do przodu…. Człowieku, jesteś moim idolem. Na igrzyska w Lądku – Zdroju proponuję czwórki podwójne przechrzcić na „pływanie we czterech chłopa w wodzie tyłem do przodu”. Kurde, dlaczego mi nie zdarzają się takie bonmoty?

* * *

Pekin, jak zresztą każde igrzyska, ba! każdy czempionat, obnaża poza tym po raz kolejny hipokryzję lewicowców. No bo normalnie niby wyrównywanie szans, pomoc tym, którym się nie udało i inne takie, a jak można się przed kamerami pokazać i utożsamić się, to każden taki lewak cieszy się z sukcesu i pokonania przeciwników przez reprezentację NARODOWĄ [sic!!!] zgoła faszystowsko.

* * *

Włączcie sobie TV. Obejrzyjcie ludzi, którzy cztery lata harowali jak woły po to, żeby zawiesić sobie na szyi złoty medaj dor, jako rekompensatę dla ich najbliższych za cztery lata siedzenia w wodzie i pływania tyłem do przodu [dobra… już przestaję się śmiać]. Popatrzcie na tych ludzi i przestańcie do ciężkiej cholery żądać od nich jakichś deklaracji politycznych w sprawie Tybetu czy czegokolwiek. A jeśli chcecie być naprawdę tacy ąę… umiejcie zrezygnować z dobrobytu czy zagłosować powtórnie na ludzi, którzy w Waszym imieniu obrażą się na Chiny, przynosząc Wam drożyznę i kilka innych rzeczy. Zacznijcie sami umierać za Lhasę, zamiast wyręczać się innymi.

3 myśli w temacie “Ścinki wieczorne.

 1. > A jeśli chcecie być naprawdę tacy ąę… umiejcie zrezygnować z dobrobytu czy zagłosować powtórnie na ludzi, którzy w Waszym imieniu obrażą się na Chiny, przynosząc Wam drożyznę

  Większość ludzi to konsumenci nieświadomi, do głowy im nie przyjdzie zerknięcie CO i OD KOGO kupują. Ulegają wpływom reklamy będąc przekonanymi, że nie ulegają. Zresztą reklamy po to właśnie są. Domagać się by przełamali dysonans poznawczy i zagłosowali inaczej, niż im w głowy tłoczą merdia… Niemożliwa niemożliwość. 🙂

  Polubienie

 2. Dziś rano oglądaliśmy siatkarzy. Jeden z Rosjan oberwał piłką w maskę, musiał zostać zmieniony by ochłonąć. I po replayu komentator też przyłożył bez kompromisów: „Z prawdziwą przyjemnością obejrzałem powtórkę tej akcji”.
  Serio.
  Podejrzewam, że mocarstwowe aspiracje byłego ZSRR mają coś z tym wspólnego.
  🙂

  Polubienie

 3. Ja ze swojej strony chciałem podziękować, bo ostatnio jestem w nastroju dość podłym, a to pływanie tyłem do przodu wywołało u mnie wielkiego banana na tworzy 😀

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s