Niedziałająca klawiatura numeryczna w Ubuntu.

Jeśli po którymś upgradzie Ubuntu przestaje działać klawiatura numeryczna mimo przełączania NumLock, należy wejść w System -> Preferencje -> Klawiatura -> Klawisze myszy i ODznaczyć opcję „Zezwól na kontrolowanie wskaźnika za pomocą klawiatury”. Działa na niedziałający blok numeryczny w Ubuntu 8.04 po kolejnym upgradzie.

5 myśli w temacie “Niedziałająca klawiatura numeryczna w Ubuntu.

  1. Zastanawiałem się, czy tego typu drobiażdżkami zaśmiecać Waszą uwagę, ale widzę, że na niezbędnik miałem już parę wejść z gugla, więc jeśli to komukolwiek może pomóc, to czemu nie.

    Polubienie

  2. Ja to się zastanawiam po co jest Ubuntu. Kilka tygodni temu, po prawie pół roku używania wyłącznie Ubuntu, spróbowałem Debiana i… szok. Szybszy, lżejszy, zużycie CPU pod Gnome na poziomie 3-5% a nie 12-15. Brakuje splash-screen, tyle różnic odnotowałem.

    Polubienie

  3. No i mają marketing 🙂 Debian – przynajmniej dla mnie – wciąż kojarzy się z dystrybucją dla ludzi mających masę wolnego czasu, coś jak Slack / Gentoo. Dla zachowania kompatybilności Shuttleworth i spółka utrzymują te same błędy, co w dystrybucji macierzystej, najwięcej prób rozwiązania z jakimś pakietem pythona rozwalającym mi upgrade do 8.04 znalazłem właśnie na stronach debianowych 😛

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s