Dno się obrywa.

Dawno, dawno temu zdarzyło się coś nam wziąć na kredyt. Od tego czasu spamerzy przesyłają nam non stop jakieś swoje śmieci.

Ostatnia przesyłka dotyczy kredytu 0%. Wszyscy oczywiście wiemy, że takie kredyty występują tylko w bajkach i lewicowym programie gospodarczym [co na jedno wychodzi], RRSO waha się w okolicach 25%, ale byłem ciekaw [ciekawością naukowca próbującego zbadać nowego chrabąszcza], czym próbują zamaskować to 0%. Tak z czystej ciekawości. Okazuje się, że nie maskują NICZYM. Wzięli i napisali 0%, na drugiej stronie dali kalkulację kredytu, a pod spodem RRSO. A na górze 1/3 strony zajmuje jakiś śmiszny zielony ludek trzymający wielkie zero. A skoro takie akcje ulotkowe [stanowczo protestuję przeciw nazywaniu tego czegoś marketingiem czy reklamą!] mają sens, bo i efekt pewnie niezerowy… może wreszcie czas na starość pozbyć się głupich skrupułów i zacząć doić kasę z nieprędkich w rozumie?

3 myśli w temacie “Dno się obrywa.

  1. Krystek, ja to wiem, naprawdę 😀 Może napisałem niedokładnie; myślałem po prostu, że wysilą się na minimalne uwiarygodnienie tej bzdury, napiszą w „wylliczeniach„odsetki 0%” a faktyczne opłaty doliczą jako opłata manipulacyjna lub coś innego. A oni nie: napisali tylko 0% wielkimi wołami u góry, a w wyliczeniach nie chciało im się ukryć tych kwot – nomen omen – za grosz.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s