Granda.

ZUS przesłał mi nakaz stawiennictwa w związku z badaniami powypadkowymi. Za niestawiennictwo – kasacja wniosku o wypłatę odszkodowania. Oczywiście w ściśle określonym czasie, co mnie już jakoś kurde nie dziwi. Nowością w przyjaznym państwie jest to, że zawiadomienie przesłali listem zwykłym. A nuż by się zapodziało [skoro przy ostatnim listonoszu zapodziewały się nawet polecone, bo panu nie chciało się nawet dostarczać awiz, tym bardziej zapodziać się może zwykły list] i możnaby było odmówić wypłaty świadczenia, podpierając się nieobecnością petenta. Niedoczekanie wasze, glonojady chędożone.

4 myśli w temacie “Granda.

 1. Sprytne, to ze zwykłym listem. Zaoszczędzić można nie tylko na liście ale i na odszkodowaniu! Normalnie racjonalizatorzy na 102.

  Poczta też nieźle sobie poczynia, w majowy weekend nie pracowali – niektóre priorytety (np. do mnie) 2 tygodnie szły.

  Polubienie

 2. Najgorsze jest to, że co do normalnych urzędów stosuje się kodeks postępowania administracyjnego, który nie pozwala na takie cuda jak nierozpoznanie wniosku za niestawiennictwo czy wysyłanie pism procesowych listem zwykłym. Ale w wypadku ZUS, KRUS i kilku innych ustawodawca w swojej racjonalności wymyślił, że postępowanie od drugiej instancji toczy się przed sądem powszechnym. Dlatego tak naprawdę urzędnikom z ZUS nie można zrobić nic. I to jest straszne.

  Polubienie

 3. A w przypadku nie otrzymania takiego listu nie można o tym poinformować (jak już się dowiemy o kasacji wniosku) o braku? Wszakże musieli by mieć dowód wysłania 🙂 a przy zwykłych to tylko wpis do zeszytu u nich w urzędzie… Do mojej Mamy przyszedł dzień przed stawieniem się w Urzędzie Skarbowym zawiadomienie, że ma coś wyjaśnić tego a tego dnia. Tu jednak był numer kontaktowy więc udało się przełożyć.
  Znam dziewczynę, która z ZUSie pracuje i opowiada, że się nudzi w pracy… hmmm to ja się nie dziwię, że nic nie można załatwić 😉

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s