Studniówka.

Nie… nie idę 🙂 Generalnie – nie mój cyrk, nie moje małpy, piszę sobie a muzom. Ale wg mnie afera dokoła wystawności studniówek to kolejne pomieszanie z poplątaniem. Do kroćset, to właśnie studniówka ma być balem; w tym celu została wymyślona! Studniówka, od biedy osiemnastki – a nie komunie czy inne tego typu uroczystości. Studniówka nawet bardziej od osiemnastek, bo tam powinna wystarczyć normalna impreza, cokolwiek dzisiaj rozumie się pod tym określeniem. Ale, jak wspomniałem, gadam sobie a muzom, za doświadczenie osobiste mając jedynie wspomnienie czasów, kiedy bieda była taka, że do zabawy mieliśmy jedno ziarenko piasku, a tęcza nad wioską była czarno – biała. I już nie smędzę.

3 myśli w temacie “Studniówka.

  1. Nie wiem, czy run – przeleciałem luźnym wzrokiem kilka artykułów i tak mi się skojarzyło. Ktoś tam gdzieś tam zagadał – a mi zapadło w pamięć – że studniówka powinna być bardziej imprezowa i mniej sztywna.

    Polubienie

  2. Co roku od pewnego czasu tak jest- a że wystawne, a że ile to kosztuje (zawsze w takich sytuacjach z leberalnych mediów nagle socjaluchy wyłażą 😉 ), a że to nie wypada bo to deprawuje młodzież, ta wystawność (tu już normalnie komuchy z nich wyłażą) itd. itd.

    Zrobiliby akcję, że pierwsza komunia ma być nie tylko skromniejsza ale i BEZ CHLANIA WÓDY to pożytek jakiś by z tego był. 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s