Wykształciuchy kontratakują.

Jak donosi Dandys, wnikliwych i wykształconych dziennikarzy Gazety Wyborczej po zawartości tłuszczu w tłuszczu zainteresowały tym razem m.in. antysemickie podteksty kodeksu Dagome iudex. Pani dziennikarz krater w edukacji wczesnopolskiej nadrobiła jednak natychmiast znajomością mitologii nordyckiej, ochoczo tłumacząc, co to Walhalla. W zasadzie nic dodać, nic ująć… poza narzucającym się pytaniem, czy glosa do rzeczonej Walhalli to próba autolansu, czy może jednak – w kontekście wspomnianych artykułów – takie objaśnienia niewtajemniczonym [rozbawiło mnie to setnie, wychodzi na to, że poprzednia pani dziennikarz nie była wtajemniczona w matematykę] nie są zamieszczane niepotrzebnie. Drugi wariant rodzi szereg niepokojących implikacji, ale zmilczę w obawie przed przyklejeniem mi – jak zwykle – etykietki antysemity.

5 myśli w temacie “Wykształciuchy kontratakują.

 1. Skoro rzucasz urlami do Wikipedii [za cholerę nie wiem, po co, ale mniejsza z tym], to zamiast odpowiedzi rzucę również:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Satyra

  A po swojemu: _wyśmiewanie_ się [bo tego nie da się podciągnąć pod literaturę] z Irasiada, braku konta itp. jest w porządku – ale szopka zrealizowana w formie satyry [mniejsza, jakiej – nie oglądałem i nie zamierzam, ale nie o to mi chodzi] to już "zacietrzewienie"? Trochę symetrii, na litość. Ale do kogo ja to mówię…

  A na wasalizm TV jest tylko jedna rada – sprywatyzować i rozpirzyć KRRiTV w drobny mak, gadki o apolitycznej TV zostaw dla przedszkolaków. Ale jedyne rozsądne wyjście z sytuacji, która nie odpowiada prawie nikomu, proponuje w Polsce człowiek powszechnie uznany za wariata.

  Polubienie

 2. torero – ja uważam, że najpierw trzeba posiadać wiedzę na dany temat, a potem się wypowiadać. Radzę przeczytać w jakim celu powołana została TVP, jakie są cele Telewizji i Radia *Publicznego*, a więc takiego, które ma być wspólne dla wyborców każdej z partii.

  Gdyby taką szopkę strzelił Polsat, TVN, TV Trwam, ComedyCentral, etc. – to wszystko byłoby jak najbardziej ok. Ale fakt, że za kasę wszystkich opłacających abonament RTV powstaje wyjątkowo jednostronny i polityczny spektakl klasy D, świadczy o niewiedzy na temat celu istnienia TVP u ludzi nią zarządzających i o wyjątkowej "lekkiej ręce" przy wydawaniu pieniędzy obywateli RP.

  Polubienie

 3. Piechuła, nie ucz dziada charkać, że tak Sapkowskim polecę. Staropolskie przysłowie mówi, że "okazja czyni złodzieja". Jakie są cele statutowe, to ja wiem [ściślej: mogę się domyślać, w ramach masochizmu będę czytał ustawę o VAT], ale najwyraźniej nikt nie jest się w stanie przebić do Twojej świadomości z tezą, że zamiast budowania koryta, budowania bramek i pilnowania, żeby świnki nie paskudziły, rozwiązaniem znacznie mniej skomplikowanym i znacznie mniej kontrowersyjnym jest likwidacja koryta. Tak po prostu. Po prostu: zlikwidować państwowe media. Zamiast KRRiTV, nadzoru, tonowania oburzenia, szopek Wolskiego i tego wszystkiego – po prostu zlikwidować państwowe media. Prościej nie potrafię.

  Okazja czyni złodzieja. Prościej nie potrafię.

  A jak nie chcesz, to buduj systemy parytetowe w TV, protestuj, wysłuchuj protestów od innych – i dalej się dziw, że ktoś poczuje się urażony.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s