Prawda i lewda.

Podczytuję sobie właśnie notkę nt. laureatki pokojowego Nobla, Rigoberty Menchu. W porównaniu z angielską Wikipedią polska wiki obeszła się z jej szachrajstwami wyjątkowo łagodnie, nawet jak na wikipedię. Kiedyś trzeba będzie zrobić tłumaczenie, o ile nikt nie zrobi tego przede mną.

* * *

Po lekturze tych dwóch wersji biografii zacząłem się zastanawiać, z czego wynika ogólna mitomania lewicowców – od początku, gloryfikacji tzw. Wielkiej Rewolucji Francuskiej, przez krętaczy typu Kwaśniewski, Menchu czy Gore, na permanentnym zakłamywaniu ekonomii kończąc. I dochodzę do wniosku, że nie jest to ani rzeczywista potrzeba zmiany świata czy wiara w lewicowe dogmaty [sam wielki Lewak Miller kształci wnuczkę prywatnie, a ze świecą szukać lewicowego naprawiacza świata, który oszczędności swojego życia nie trzyma w obmierzłych bankach kapitalistycznych], tylko prozaiczne zarozumialstwo. Chyba po prostu kwestia konstrukcji psychicznej, stawiająca tamę uznaniu własnych możliwości typu Panie Boże* [*czy inna siło wyższa, bądź nie podzielający tej wiary], daj mi siłę do zmiany tego, co zmienić mogę, i akceptację tego, czego zmienić nie zdołam, a oferująca uznanie opinii międzynarodowej i innych poważnych ośrodków uznania w zamian za duszoszczypatielne wspominki o głodujących ojcach – kułakach, dyplomie studiów wyższych i innych takich. Tak samo, jak pewnego przygotowania wymaga np. lektura o. de Mello, tak samo trzeba pewnego samozaparcia, żeby powiedzieć sobie: chędożyć tambylców kraju X czy Y, mogę zrobić dla nich tyle, co nic, lepiej odrzucić idee i wziąć się do roboty. Ale nie.

Pewien brak logiki widzę tutaj co prawda w polityce niektórych lewicowców, z jednej strony na gwałt domagających się uznania swojej wielkości, a z drugiej sprytnie pozbawiających swoich współziomków możliwości śledzenia tejże wielkości poprzez sprytne manewry, ograniczające rynek wolnych mediów w państwie socjalistycznym do aż dwóch kanałów. No ale gdyby lewica była logiczna, nie byłaby lewicą, a i naigrywanie się z tryumfu serca nad logiką jest niskie, płaskie i przesądza o zaklasyfikowaniu autora niniejszego wpisu do paskudnej grupy MCP. W Polsce dzisiaj [a właściwie już wczoraj] Ai urządziła sobie maraton pisania listów do kogoś tam. I głowę daję, że żadna z wypowiadających się talking heads nie pomyślała, że może przyłączyć się do akcji zwiększania dobrobytu w Polsce, głosując za partią, mającą w programie np. likwidację obligatoryjnych danin na rzecz ZUSu. Ale to byłoby takie niemedialne, a do tego jeszcze mogliby się w telewizji ze mnie ponabijać. Pisanie listów nie grozi naszej karierze i w telewizji można się pokazać. No a poza tym, jak pisała niegdyś jedna z talking heads – póki to nie zabronione, przewróć się na lewą stronę. No to się przewracajcie.

3 myśli w temacie “Prawda i lewda.

 1. Z tymi listami to jest super sprawa. Jak nie wypuszczą, to są nieludzcy, a jak wypuszczą to będzie zasługa tych, co pisali listy.
  Oczywiście tego, że dyktatorzy ,,don’t give a damn” nikt nie bierze pod uwagę. 🙂

  A w ogóle, to Polacy piszą (w skali świata) 1/6 tych listów. (w radiu oczywiście podali tylko liczby listów, około 20k/120k; nie zwracali uwagi na dysproporcję z ilością mieszkańców)

  Polubienie

 2. A propos lewicy:
  http://rp.pl/artykul/2,75456.html

  Zieloni, socjaliści, a także komuniści – zreformowani i betonowi – przybyli do Rzymu na zjazd zjednoczeniowy.

  Delegaci ustalili, że powstanie Tęczowa Lewica. Będzie to potężna siła, którą już obecnie reprezentuje 93 posłów, 41 senatorów, czterech ministrów i przewodniczący Izby Deputowanych.

  Wszystko wskazuje, że sierpy i młoty komunistów pójdą do lamusa, a w logo nowej partii zastąpi je tęcza.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s