Mozilla odchodzi od współpracy z Google.

Baker jest optymistką wierząc, że Mozilla poradzi sobie bez dofinansowania z Google. „Są także inne sposoby na zarabiania na przeglądarce. Musimy zdywersyfikować źródła naszych przychodów. Kluczem jest tylko znalezienie właściwego modelu biznesowego” – powiedziała.

Źródło.

Czyli tłumacząc z biznesowego na nasze, na razie ni du du nie mamy koncepcji, skąd wziąć szmal, ale coś się chyba wymyśli. Wiem, że coś trzeba było komuś tam odpowiedzieć, ale fraza o tym, że wszystko fąfastycznie, tylko musimy znaleźć model biznesowy, działa na mnie mniej więcej tak, jak stwierdzenie, że mamy już szafkę na buty do przedpokoju i zostało nam jeszcze tylko kupno dwustumetrowej willii na Woli Justowskiej.

5 myśli w temacie “Mozilla odchodzi od współpracy z Google.

  1. Nie jestem do końca pewien, czy wykupywanie np. domyślności wyszukiwarki w przeglądarce bez zaplecza organizacyjnego choćby w postaci kanałów sprzedaży ma sens. A nie widzę na razie nikogo poza guglem, który miałby chęć i kasę na rozwój w tym kierunku. Z tego, co wiem, to o Yahoo czy MSN nikt z moich znajomych chyba nawet nie słyszał.

    Polubienie

  2. Mhm… ja z kolei zauważyłem, że i tak każdy z moich znajomych ustawia sobie jako startową Google. A w pasku używają wyszukiwarki Wikipedii albo Allegro. Może to ma jakiś związek z tym? Ale to i tak inicjatywa ze strony Google wyjść powinna, raczej, bo to oni za to płacą.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s